facebook adres e-mail telefon

Te kraje najczęściej biorą na cel hakerzy!

Te kraje najczęściej biorą na cel hakerzy! Codziennie cyberprzestępcy dopuszczają się ponad 12 milionów ataków na użytkowników sieci Internet na świecie. To wzrost o 20 proc. w stosunku do czerwca 2018 roku. Najbezpieczniejszym miejscem został uznany Lichtenstein – zarówno w Europie jak i na świecie – indeks zagrożeń wyniósł w tym kraju zaledwie 11,4 punktu – oznaczało to w skali globalnej awans aż o 129 miejsc, względem wrześniowego rankingu!Na drugim miejscu – pod względem bezpieczeństwa sieciowego – uplasowała się Norwegia (25,4), na trzecim Finlandia (28,8)

Te kraje najczęściej biorą na cel hakerzy!

 
Polska znalazła się na 16 miejscu w Europie i 25 na świecie (awans o 3 pozycje). Nasz indeks wyniósł 33,4 punktu, co pozwoliło nam wyprzedzić m.in. Rosję (33,4), Czechy (33,6) czy Niemcy (33,9). Polscy użytkownicy komputerów najczęściej atakowani są w niedziele przez hakerów z niemieckim adresem IP.
 
Cyberbezpieczeństwo: Trojany zdalnego dostępu w natarciu!

 Analitycy są zgodni – do najczęściej wykorzystywanego złośliwego oprogramowania należą kryptominery, natomiast na znaczeniu coraz bardziej zyskują RAT-y, czyli trojany zdalnego dostępu.
Po raz pierwszy w historii tzw. globalnego indeksu zagrożeń , trojany zdalnego dostępu (RAT) znalazły się w pierwszej dziesiątce najpowszechniejszych zagrożeń cyberprzestrzeni.

TOP 3 najgroźniejsze rodzaje malware na świecie:


1. Coinhive – Crypominer przeznaczony do wydobywania kryptowaluty Monero bez zgody użytkownika odwiedzającego stronę internetową. Coinhive pojawił się dopiero we wrześniu 2017 r., ale już w tym czasie infekował 12% organizacji na całym świecie.

2. Cryptoloot – Cryptominer wykorzystujący moc procesora lub procesora graficznego ofiary oraz istniejące zasoby do wytworzenia nowej waluty. Dodaje transakcje do tzw. Blockchainu, wprowadzając nową walutę.

3. Dorkbot- Oparty na IRC robak umożliwiający zdalne wykonywanie kodu przez operatora oraz pobieranie dodatkowego złośliwego oprogramowania do zainfekowanego systemu. Jest to bankowy trojan, którego głównym zadaniem jest kradzież poufnych informacji i przeprowadzanie ataków typu denial-of-service.  
 
W przypadku urządzeń mobilnych, znów czołowe pozycje zajmuje jedynie malware skierowany przeciwko Androidowi. Triada, modułowy backdoor, wspiął się na pierwsze miejsce na liście najczęstszych mobilnych złośliwych programów. Zastępuje on trojana bankowego i złodzieja danych – Lokibot, który spadł na drugie miejsce. Hiddad powrócił z kolei na listę jako trzecie najbardziej rozpowszechnione mobilne złośliwe oprogramowanie w tym miesiącu.  
 
Badacze  przeanalizowali również najbardziej wykorzystywane luki w cyberprzestrzeni. Po raz kolejny CVE-2017-7269 pozostaje na pierwszym miejscu listy najczęściej wykorzystywanych luk w zabezpieczeniach, z globalnym wpływem na 48% organizacji. Na drugim miejscu znalazło się OpenSSL TLS DTLS Heartbeat Information Disclosure o globalnym wpływie 46%, a następnie Web servers PHPMyAdmin Misconfiguration Code Injection zidentyfikowany w 42% organizacji.

W CSK, dzięki Kompleksowej Obsłudze Informatycznej opcjonalnie oferujemy naszym klientom usługę MAV (Managed AntiVirus). Usługa ta polega na dostarczeniu zaawansowanego, centralnie zarządzanego oprogramowania do ochrony antywirusowej dla urządzeń Zleceniobiorcy.  Usługa jest alternatywą dla zakupu standardowych programów i licencji antywirusowych. Oprócz decydujących w tym przypadku walorów technicznych i jakościowych (zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, scentralizowane zarządzanie), usługa posiada dodatkową zaletę w postaci braku konieczności wydatkowania dużych środków na inwestycję w prolongatę abonamentu na nowe sygnatury i aktualizacje. Oferowane rozwiązanie zawsze jest dostępne w najnowszej wersji i z pełnym pakietem aktualizacji zapewniającym bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt mailowy lub przez formularz na naszej stronie internetowej https://www.csk.com.pl/kontakt/

 

Źródło: niezalezna.pl

Wróć