facebook adres e-mail telefon

Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

Wdrożenie obejmowało klaster serwerów. Rozwiązanie bazuje na produktach firmy Dell i obejmuje dwa serwery Dell PowerEdge R740 xd, wyposażone w procesory Intel® Xeon®.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT. Rozwiązanie od strony przetwarzania danych obejmowało dwa serwery Dell PowerEdge R740 xd pracujące w klastrze Active-active.

Dell PowerEdge R740xd to najnowszy serwer 14-tej generacji stworzony w celu maksymalizacji wydajności pamięci masowej i jeszcze większej skalowalności. Platforma została zaopatrzona w dwa gniazda na procesory Intel Xeon SP. W konfiguracji z najmocniejszymi jednostkami centralnymi możemy uzyskać aż 56 rdzeni w jednym serwerze i 3 TB pamięci RAM. Wysoką skalowalność daje możliwość zainstalowania aż 24 dysków NVMe o dużej wydajności. Niewątpliwy atutem R740xd jest także system OpenManage oferowany przez kontrolery PERC, dostarczający inteligentne, zautomatyzowane zarządzanie rutynowymi zadaniami. Funkcja QuickSync 2 pozwala na uzyskanie łatwego dostępu do serwera poprzez telefon bądź tablet z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązanie oferowane przez firmę Dell świetnie sprawdza się przy obsłudze pamięci masowej definiowanej programowo, w systemach wirtualnej infrastruktury komputerowej bądź jako jednostka dla dostawców usług internetowych.

Od strony zabezpieczania danych rozwiązanie zostało uzupełnione o appliance do backupu oparty na systemie Barracuda 490.

  Barracuda 490 to proste, zintegrowane narzędzie do backupu danych, pozwalające na szybkie przywracanie danych po awarii. Barracuda Backup to kompletne rozwiązanie backupowe dla środowisk fizycznych i wirtualnych. Łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu, dzięki pełnej integracji z chmurowymi usługami Barracudy oferuje nielimitowaną ilość miejsca na firmowy backup. Dzięki szerokiej gamie wspieranych środowisk oraz integracji z usługami wymiany plików, firma może jednym uniwersalnym modelem Barracudy zastąpić kosztowne i skomplikowane systemy backupu złożone z rozwiązań rożnych producentów. Barracuda Backup wspiera replikację do innych jednostek Barracudy zapewniając bezpieczeństwo prywatnej chmurze firmowej i bezpieczny transfer do usługi Barracuda Cloud Storage.  Firmy stosujące polityki przechowywania danych oraz dobre praktyki replikacji danych mogą przesyłać dane do zdalnej lokalizacji. Dzięki replikacji można przenosić lokalne kopie swoich backupów na inną maszynę Barracuda Backup, na wirtualną maszynę Barracuda Backup Receiver, do chmury producenta Barracuda Cloud lub Amazon Web Services.

W zakresie ochrony sieci wdrożyliśmy UTM STORMSHIELD SN300. Urządzenia klasy Unified Threat Management - w skrócie UTM - powstały z myślą o kompleksowej ochronie sieci przez integrację wszystkich elementów tej ochrony w jednej platformie. Wśród nich jest sprzętowy firewall, IPS (Intrusion Prevention System - ochrona przed włamaniami), tunele VPN, system antywirusowy i antyspamowy, monitoring sieci i inne zapewniające ochronę sieci na najwyższym poziomie.

Wdrożenie było przykładem rozwiązań które projektujemy i wdrażamy. Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt mailowy lub poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.csk.com.pl/kontakt 

Wróć