facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Kolejna kampania phishingowa na InPost! | csk.com.pl

[ALERT] Kolejna kampania phishingowa na InPost! W ostatnim czasie informowaliśmy, ze znana Firma kurierska InPost padła ofiarą oszustów - zapraszamy do lektury. 

[ALERT] Kolejna kampania phishingowa na InPost!

Okazuje się, że to nie koniec kłopotów InPostu. Aktualnie trwa kolejna kampania phishingowa na InPost w której cyberprzestępcy podszywają się pod znaną firmę kurierską. Oszuści nadal wysyłają wiadomości SMS, które zawierają hiperłącze które zachęca do pobrania złośliwej aplikacji. 

 Z treści wiadomości wynika, że przesyłka rzekomo zamówiona przez ofiarę, została umieszczona w paczkomacie. Aby ją odebrać, trzeba pobrać aplikację. W rzeczywistości pobrane oprogramowanie to trojan bankowy z rodziny "Cerberus". Umożliwia on przestępcom przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem, a także daje dostęp do danych do logowania bankowości internetowej. Istnieje realne ryzyko utraty pełnych informacje o karcie płatniczej, jeśli ta została zapisana w jakiejś aplikacji lub koncie Google.

Zalecamy aby przed otwarciem linku, który znajduje się w wiadomości SMS upewnić się, że nie jest to próba oszustwa. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości NIE otwieraj linku, który jest w niej zawarty, ponieważ istnieje realne ryzyko utraty cennych danych.

Przypominamy, że wielokrotnie informowaliśmy o podobnych próbach oszustów - zapraszamy do lektury.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć