facebook adres e-mail telefon

Outsourcing sposobem na lepsze funkcjonowanie firm | csk.com.pl

Outsourcing sposobem na lepsze funkcjonowanie firm. Nowoczesne przedsiębiorstwa coraz częściej dostrzegają korzyści z wąskiej specjalizacji. Zajmują się tym, co jest corem ich działalności i generuje zyski. W ten sposób nie tracą energii, czasu i nie ponoszą kosztów na prowadzenie działań, które są konieczne do ich funkcjonowania, ale nie przynoszą korzyści finansowych. Dlatego wiele z nich decyduje się na zlecenie wykonanie usług na zewnątrz do specjalistycznych firm.

Outsourcing sposobem na lepsze funkcjonowanie firm

 

Co można outsourcować?

Niemal każda firma potrzebuje obsługi IT. Taka decyzja pozwala przedsiębiorstwom skupić się na osiąganiu ich celów biznesowych i uwolnienie własnych zasobów. Jednocześnie gwarantuje to znaczne oszczędności i wzrost jakości usług. 

Utrzymywanie własnych działów IT może być kosztowne.

Składają się na to m.in.: pensje, wyposażenia stanowisk pracy oraz wydatki na drogie szkolenia techniczne dla informatyków. Jest to podyktowane niezwykle szybkim rozwojem nowych technologii. Pracownicy muszą stale podnosić swoje kwalifikacje, aby skutecznie realizować stawiane przed nimi zadania i dbać o stabilny rozwój środowiska IT. Cena, jaką przedsiębiorstwo płaci za zewnętrzną obsługę informatyczną, jest niewspółmierna do oszczędności, które może uzyskać. Oszczędności to nie tylko znaczące obniżenie kosztów stałych. Oznacza to również zmniejszenie ryzyka w biznesie oraz zapewnienie swojej firmie optymalnych warunków dla jej rozwoju. 

Wybór firmy zewnętrznej do obsługi informatycznej daje możliwość dysponowania wysoko wydajnymi systemami i specjalistycznymi narzędziami. Gwarantują sprawną realizację zadań i właściwe zarządzanie.

Wraz z outsourcingiem IT warto zdecydować się na monitorowanie stanu zabezpieczeń własnych systemów. Cyberprzestępstwa to obecnie jedno z największych zagrożeń dla firm. Dane przedsiębiorstwa oraz dane klientów i pracowników to najcenniejsze zasoby. Doskonale wiedzą o tym hakerzy, którzy coraz częściej decydują się na ataki. Utrata danych, przestój firmy w wyniku ataku hackerskiego to nie tylko wymierne straty finansowe dla przedsiębiorstwa, dezorganizacja pracy, ale przede wszystkim straty wizerunkowe. Czy można skutecznie przed nimi się bronić? Tak. Oczywiście można zlecić to osobom bezpośrednio z organizacji, ale podobnie jak w przypadku outsourcingu procesów IT warto zastanowić się nad znalezieniem specjalistycznej firmy zewnętrznej gotowej do kompleksowej obsługi.

Żródło: www.crn.pl

CSK oferuje profesjonalny Outsourcing IT obejmujący zarządzanie infrastrukturą, utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo i pomoc użytkownikom. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć