facebook adres e-mail telefon

Gangi uliczne przenoszą się do cyberprzestrzeni

Gangi uliczne przenoszą się do cyberprzestrzeni

cyberbezpieczenstwo-zagrozenie-danych-outsourcing-it-obsluga-informatyczna-firm-przestepstwa-informatyczne

Gangi uliczne w swojej działalności przestępczej stają się coraz bardziej wyrafinowane i zaczynają operować również w cyberprzestrzeni. Po zakrojonym na szeroką skalę trzyletnim dochodzeniu, oskarżono i wydano nakaz aresztowania dla 32 osób, spośród 240 podejrzanych – m.in. –o kradzież tożsamości, oszustwa i hakerstwo.

Jak wynika z komunikatu prasowego, przestępcy podejrzani są w sumie o „63 przypadki spiskowania w celu dokonania poważnych kradzieży; 54 przypadki oszustw poprzedzonych włamaniami hakerskimi, 56 przypadków udanych poważnych kradzieży; 59 przypadków pospolitych włamań i 8 przypadków kradzieży tożsamości”.

Działalność swoją przestępcy kierowali przeciw firmom medycznym i stomatologicznym. Kradziono tutaj terminale kart płatniczych, wyrządzając straty szacowane na ogromne sumy pieniędzy. Hakerom udało się także uzyskać dostęp do numerów ubezpieczenia społecznego i danych bankowych, co wykorzystywali przeprowadzając wiele nielegalnych operacji. Organom ścigania udało się odzyskać 40 skradzionych terminali i wykryć szereg nieuczciwych transakcji.

Centrum Systemów Komputerowych w ramach kompleksowej obsługi IT świadczy profesjonalne usługi w zakresie bezpieczeństwa, monitoringu, poprawnej pracy infrastruktury, prowadzi również nadzór nad urządzeniami, które są objęte wsparciem przez naszych inżynierów. W ramach stałej obsługi informatycznej na bieżąco są wykonywane odpowiednie zabezpieczenia. Jeżeli szukasz pomocy w temacie zabezpieczeń swoich urządzeń oraz swojej sieci, skontaktuj się z nami.

Źródło: bitdefender.pl

 

Wróć