facebook adres e-mail telefon

[ALERT]Mikrorachunek podatkowy – Uwaga na fałszywe SMS’y.

Mikrorachunek podatkowy - Uwaga na fałszywe SMS'y.

Tym razem przestępcy wzięli na cel przedsiębiorców płacących podatki na wspólny mikrorachunek podatkowy. Oszuści wykorzystują zmianę w przepisach i wysyłają do nieuważnych przedsiębiorców fałszywe SMS-y, którymi chcą skłonić odbiorców do zapłaty niewielkiej kwoty. W rzeczywistości jest to kolejna próba przejęcia danych i docelowo kradzieży środków zgromadzonych na rachunku firmy.

Mikrorachunek podatkowy - Uwaga na fałszywe SMS'y.

 

Konieczność płacenia podatków na wspólne konto przypisane danemu przedsiębiorcy - mikrorachunek podatkowy otworzyła furtę przestępcom, którzy wysyłają spreparowaną wiadomość SMS z informacją o konieczności dopłaty kilku złotych. W rzeczywistości kliknięcie w znajdujące się w wiadomości łącza, ma przekierować do systemu płatności, gdzie będzie możliwa spłata długu. Spreparowany system szybkich płatności, na który zostaje przekierowana ofiara, w rzeczywistości pozwala atakującym przejąć dane logowania do bankowości internetowej. W konsekwencji oszuści mogą próbować przelać na swoje konta wszystkie oszczędności.

Zalecamy ostrożność, w kontakcie w takimi wiadomościami, a w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z danym urzędem rzekomo żądającym zapłaty, by wyjaśnić sprawę.

Taka forma jest często wykorzystywanym mechanizmem oszustwa, o którym mieliśmy już okazje Państwa informować. Zachęcamy do lektury jednego z artykułów poruszających temat SMS,owych oszustw.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć