facebook adres e-mail telefon

[ALERT] ZOOM to malware !?!?

[ALERT] ZOOM to malware !?!?

W dobie koronawirusa oraz przymusowej pracy zdalnej popularność Zooma rośnie z dnia na dzień. Korzysta z niej wiele firm i organizacji, jak również przeciętnych internautów. Ale czy słusznie?

Wielokrotnie informowaliśmy o kłopotach Zooma. A te tylko się mnożą.

[ALERT] ZOOM to malware !?!?

Najpoważniejsze zarzuty wobec aplikacji to przede wszystkim brak kontrolowanego szyfrowania rozmów przez klienta czy tez instalowanie ukrytego serwera sieciowego na komputerach Mac, poprzez który dowolny hacker mógłby włączyć kamerę użytkownika zdalnie. Wzrosła również liczba przypadków przejmowania telekonferencji przez hakerów, którzy następnie wykrzykiwali groźby wobec uczestników, lub ich obrażali. 

Analizując ilość problemów z którymi boryka się aplikacja, można śmiało wyciągnąć wniosek, że Zoom sam w sobie stał się szkodliwym oprogramowaniem - malware.

Zoom w celu ratowania sytuacji zawiesił prace nad nowymi funkcjami, skupiając się nad pracą nad wprowadzeniem dalszych środków bezpieczeństwa. 

Bez wątpliwości użytkownicy wykorzystujący Zooma do pracy zdalnej, powinni zastanowić się czy nie zaprzestać korzystania z aplikacji. Na szali leży bezpieczeństwo danych.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć