facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Poważne luki bezpieczeństwa HP Support Assistant.

[ALERT] Poważne luki bezpieczeństwa HP Support Assistant.

HP Support Assistant jest jedną z aplikacji producenta sprzętu marki HP. Użytkownicy komputerów tej marki, powinni czuć się zagrożeni, ponieważ aplikacja HP Support Assistant  posiada trzy luki bezpieczeństwa. Problem dotyczy wszystkich urządzeń wykorzystujących system operacyjny Windows. Co istotne luki te mogą stanowić ogromne zagrożenie i okazję dla hakerów. 

[ALERT] Poważne luki bezpieczeństwa HP Support Assistant.

Aplikacja HP Support Assistant znajduje się na każdym komputerze marki HP. Służy do optymalizowania wydajności urządzenia na którym pracuje. Dodatkowo zgłasza potrzeby serwisowania sprzętu, aktualizowania oprogramowania (w tym BIOS) czy też rozwiązywania problemów za pomocą narzędzi diagnostycznych

Błędy aplikacji mogą prowadzić do eskalacji lokalnych uprawnień i arbitralnego usuwania plików. Pozwalają na zdalne wykonywanie kodu (Remote Code Execution).  Daje to furtkę hakerom, którzy mogą oszukać system w ten sposób, żeby pobierał plik w formacie zip z innych źródeł niż oficjalne.

Pierwszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest usunięcie oprogramowania. Drugie to jak najszybsza aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć