facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Oszustwo na Netfliksa! | csk.com.pl

[ALERT] Oszustwo na Netfliksa!  Nowa kampania phishingowa tym razem wycelowana w klientów popularnej platformy Netflix.

[ALERT] Oszustwo na Netfliksa!

Cyberprzestepcy rozsyłają do Polaków wiadomość o treści: "Niestety nie byliśmy w stanie rozwiązać problemu z Twoją wpłatą, a Twoje członkostwo jest zawieszone" . Wiadomośc sugeruje, że należy zaktualizować dane rozliczeniowe. Po kliknięciu w jeden z odnośników, następuje przekierowanie na fałszywą stronę logowania do Netfliksa. 

Napastnicy zyskują w ten sposób dostęp do wielu kont, często z aktywnym pakietem Premium, które mogą sprzedać na czarnym rynku. Dodatkowo, mają listę potwierdzonych adresów mail i numerów telefonu wraz z imieniem, nazwiskiem i lokalizacją właściciela.

Ten sposób działania, to oczywiście oszustwo,  a kwestionariusz służy do gromadzenia danych. Tak przestępcy zbierają imiona, nazwiska, adresy zamieszkania i numery telefonu, które następnie mogą sprzedać na czarnym rynku.

Zalecamy zachowanie ostrożności i wyjątkowej rozwagi w kontakcie z tego typu wiadomościami, tym bardziej, że to nie pierwsza sytuacja w której przestepcy obierają na cel Netflix - zapraszamy do lektury.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć