facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Darmowy Netflix? Nie tym razem. Kolejna próba oszustwa.

[ALERT] Darmowy Netflix? Nie tym razem. Kolejna próba oszustwa.

Pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, konieczność pozostania w domach, spowodowała ogromny wzrost popularności platformy Netflix. Nie od dziś wiadomo, że wysoka popularność ściąga zainteresowanie wszelkich oszustów. Właściciele platformy, co prawda zdecydowali się na tymczasowe obniżenie jakości transmisji, ale o darmowy dostęp na ten moment nie ma co liczyć.

Darmowy Netflix? Nie tym razem. Kolejna próba oszustwa.

Cyberprzestępcy działają w bardzo popularny, wielokrotnie opisywany przez nas sposób. Ofiara otrzymuje spreparowanego SMS-a lub e-mail, w którym kuszona jest możliwością otrzymania darmowego dostępu do platformy. Warunek jest tylko jeden - wystarczy wypełnić kwestionariusz.

Ten sposób działania, to oczywiście oszustwo,  a kwestionariusz służy do gromadzenia danych. Tak przestępcy zbierają imiona, nazwiska, adresy zamieszkania i numery telefonu, co potem zapewne trafi do telemarketerów.

Zalecamy zachowanie ostrożności i wyjątkowej rozwagi w kontakcie z tego typu wiadomościami. Propozycja jest kusząca, jednak może skończyć się fatalnie. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć