facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Oszuści podszywają się po ZUS | csk.com.pl

[ALERT] Oszuści podszywają się po ZUS. 

[ALERT] Oszuści podszywają się po ZUS | csk.com.pl

W ostatnim czasie oszuści na celonik wzięli klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Klinci ZUS otrzymali fałszywe maile z adresu alert@zus.pl. Korespondencja zawierała informacją o braku wpłaty składek, i konieczności ich uregulowania w przeciągu 24 godzin. Oczywiście wiadomośc zawiera załacznik ze szkodliwym oprogramowaniem. Ma ono na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do wrażliwych danych, które są zapisane w jego pamięci. Głównym celem jest wyłudzenie danych od ofiar.

Przypominamy, że ZUS nie wysyła do swoich klientów tego typu informacji droga mailową. Dlatego też zalecamy zachowanie szczegolnej ostrożności z tego typu wiadomościami. Jeżeli wiadomośc budzi wątpliwości nalepiej w takiej sytuacji skontaktować się z najbliższym Zakładem Ubezpieczeń Społecznych aby upewnić się co do nadawcy i intencji przesyłki.

Wieloktrotnie informujemy o podobnych przypadkach, w których oszuści podszywają się pod znaną markę, firmę czy przedsiębiorstwo, aby w ten sposób uzyskac dostęp do naszych danych, czy też wyłudzić dane logowania do kont bankowych - zapraszamy do lektury i raz jeszcze zalecamy zachowanie ostrożności.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć