facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Szczepienia przeciw COVID-19 nową furtką dla oszustów | csk.com.pl

[ALERT] Szczepienia przeciw Covid-19 nową furtką dla oszustów. Aby jak najbardziej usprawnić akcję szczepień przeciw COVID-19, w dniu 22 stycznia 2021 uruchomiono SMS-owa rejestracja na szczepienia.

[ALERT] Szczepienia przeciw COVID-19 nową furtką dla oszustów | csk.com.pl

Sytacja jest o tyle ryzykowana, że w celu zarejestrowaia się na szeczepienie, należy przez numer 664 908 556 dokonać zgłosznia. Natomiast w kolejnych wiadomościach podać szereg wrażliwych danych w tym numer PESEL. 

Jest to idealna sytuacja dla szustów, którzy poprzez kontakt z seniorami próbować wyłudzić nie tylko dane, ale i pieniądze. Jako, że SMS-owa możliwość rejestracji na szczepienia, jest skierowana głównie dla seniorów, warto ostrzec ich i wyjaśnić, że jedynym numerem do kontaktu w tej sprawie jest wskazany powyżej numer 664 908 556. Wszelkie SMS-y przesyłane z innych numerów oznaczają próbę oszustwa, a jeżeli dostaniesz SMS-a z innego numeru, nie odpowiadaj! Może to być próba wyłudzenia pieniędzy. 

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku  kiedy zdecydujemy się na rejestrację właśnie tym kanałem. Ryzyko utrarty danych a nawet oszczędności jest wysokie i realne. W razie wątpliwości, czy numer telefonu do rejestracji jest własciwy, można go zweryfikować na stronie gov.pl/szczepimysie.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć