facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Uwaga phishing: oszuści podszywają się pod PayPal | csk.com.pl

[ALERT] Uwaga phishing: oszuści podszywają się pod PayPal. Nowa kampania phishingowa. Napastnicy tym razem wzięli na cel internautów korzystających z usług płatniczych PayPal.

[ALERT] Uwaga phishing: oszuści podszywają się pod PayPal | csk.com.pl

Tym razem to użytkownicy PayPal otrzymują SMS informujący, iż ich konta zostały oflagowane lub ograniczono ich działanie. Na pierwszy rzut oka wiadomość nie wydaje się być podejrzana. A to dlatego, że PayPal w rzeczywistości nakłada limity na wysyłanie i wypłacania pieniędzy. Operator robi to, gdy podejrzewa, że osoba trzecia zyskała dostęp do konta bez autoryzacji lub użytkownik naruszył regulamin.

Osoby, które połkną haczyk i klikną w łącze zostają przekierowane do spreparowanej witryny podszywającej się pod PayPal, gdzie nakłaniane są do wprowadzenia danych uwierzytelniających. Jeśli to uczynią, napastnicy uzyskają dostęp do konta PayPal oraz wszystkich poufnych danych osobowych. Wykradzione informacje wykorzsytuje się w różny sposób – do kradzieży tożsamości, oszustw bankowych czy nieuczciwych zakupów. W przypadku, kiedy ofiara przetwarza swoje dane logowania na wielu kontach, napastnicy mogą je infiltrować.

Źródło: www.birdefender.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć