facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Interia wykorzystana przez oszustów | csk.com.pl

[ALERT]Interia wykorzystana przez oszustów. Znany serwis Interia.pl znalazl się na celowniku cyberprzestępców, którzy rozprzestrzeniają szkodliwe oprogramowanie wykorzystując wizerunek znanego portalu .

[ALERT] Interia wykorzystana przez oszustów

W tym przypadku chodzi o ransomware Hydra, które wykrada dane z zapisanych kart płatniczych. Ofiary są informowane o konieczności zaakceptowania nowego regulaminu, co w efecie oznacza, że można zainfekować smartfon szkodliwym oprogramowaniem. 

Problem dotyczy użytkowników Androida. Fałszywa wiadomośc zawiera link, prowadząćy do zainfekowanej aplikacji na smartfony. W tym przypadku wykradzione dane z karty płatniczej mogą zostać wykorzystane do robienie zakupów na koszt ofiary. W tej sytuacji pierwszym krokiem powinno być zastrzeżenie swojej karty w banku.

Przypominamy, że przedstępcy często tworzą kilka wersji swoich kampanii aby w razie zablokowania jednej wersji móc, dalej rozprzestrzeniać szkodliwe oprogramowanie.

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie w tego typu wiadomościami. W razie wątpliwości co do autentyczności otrzymanej korespondencji, najlepiej skontaktować się z podmiotem, który rzekomo widomość przesłał. 

Na koniec, zapraszamy do lektury poprzednich wpisów poruszających sposób działania cyberprzestępców.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć