facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Google Classroom – kosztowne zdalne nauczanie.

[ALERT] Google Classroom - kosztowne zdalne nauczanie.

W dobie koronawirusa wiele firm umożliwiło swoim pracownikom prace zdalną z domu. Jednakże kwestia ta dotyczy również milionów uczniów placówek edukacyjnych w Polsce. Jak się okazuje, taka forma nauczania może być bardzo kosztowna.

[ALERT] Google Classroom - kosztowne zdalne nauczanie.

Uczniowie przez ostatnie tygodnie brali udział w lekcjach zdalnych, do których prowadzenia wykorzystywano  zaproponowaną przez szkoły aplikację Google Classroom. Pozwala ona na połączenie z nauczycielem zarówno przez internet, jak i telefon.

O ile, korzystanie z aplikacji przez internet jest zupełnie bezpłatne, o tyle, korzystanie z niej przy pomocy telefonu wymaga zadzwonienia na numer USA. Korzystając z zaproponowanej przez szkoły aplikacji do zdalnego nauczania, uczniowie godzinami dzwonili na numer w Stanach Zjednoczonych.

Wynikiem takich działań, może być ogromny rachunek telefoniczny opiewający nawet na kilka tysięcy złotych.

W celu ochrony zawartości swojego portfela, warto sprawdzić z jakich aplikacji korzystają nasze dzieci do uczestniczenia w zdalnych lekcjach. Warto też przestrzec swoje pociechy, aby nie dzwoniły na obce im numery. A przede wszystkim zadbać o możliwość korzystania z wszelkich aplikacji za pomocą internetu.

w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć