facebook adres e-mail telefon

ProteGO SAFE – przełomowa aplikacja.

ProteGO SAFE - przełomowa aplikacja.

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Rządzący wszystkich krajów dwoją się i troją aby przywrócić bezpieczne funkcjonowanie gospodarek swoich państw.
ProteGO SAFE - przełomowa aplikacja.
 
Polska jest jednym z pierwszych krajów na świecie, który uruchamia aplikację ProteGO SAFE. Jest to przełomowa aplikacja, która śledzi kontakty między ludźmi, aby móc odtworzyć możliwe łańcuchy zakażeń.
Użytkownik aplikacji, który miał kontakt z osobą zarażoną, otrzymuje stosowne powiadomienie. Natomiast jeżeli sam jest zainfekowany, aplikacja poinformuje o tym innych użytkowników.
 
Aplikacja do tej pory służyła do monitorowania stanu zdrowia i mierzenia ryzyka, że się jest zarażonym. Aplikację rozszerzono o użycie technologii Bluetooth, która umożliwia komunikowanie ze sobą telefonów ludzi znajdujących się w pobliżu.

Ministerstwo Cyfryzacji które przygotowało aplikacje ProteGO SAFE, zapewnia, że aplikacja jest w pełni bezpieczna. Informacje o napotkanych urządzeniach nie zawierają danych o ich właścicielach, są anonimowe i zakodowane. Aplikacja przechowuje dane w telefonie tylko przez dwa tygodnie, a następnie je usuwa.

ProteGO SAFE to aplikacja, która w założeniu ma pomóc nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Jednak aby tak się stało, z aplikacji musi korzystać jak największa liczba osób. Tylko wówczas mamy szanse aby szybko i skutecznie ograniczyć tempo i zasięg rozprzestrzeniania się wirusa.

Aplikacja jest dostępna zarówno dla Andrioda, jak i iOS.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć