facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Fałszywe SMS’y o nieistniejącej usłudze!

[ALERT] Fałszywe SMS'y o nieistniejącej usłudze! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywego SMS-a o następującej treści:

"Usługa POGODA zostala aktywowana ! Dziennie otrzymasz 1 SMS z pogoda na kolejny dzien. Koszt 30,77PLN/SMS. Aby zrezygnowac przejdz tu www.p***dameteo.net?r=Y9N" 

Fałszywe SMS'y o nieistniejącej usłudze!

W rzeczywistości jest to przewrotna próba wyłudzenia danych. Z jednej strony oczywistym jest, że każdy z nas widząc SMS-a o kosztownej treści, jak najszybciej chce podjąć stosowną reakcję, z drugiej strony jednak - podjęcie reakcji w tej sytuacji jest zdecydowanie bardziej kosztowne.

Postępowanie zgodnie z zaleceniami nadawcy SMS-a wiąże się z podaniem numeru telefonu na wskazanej w wiadomości stronie i koniecznością wpłacenia symbolicznej kwoty 49 gr. W rzeczywistości przez fałszywą bramkę przekazujemy dane logowania do systemu transakcyjnego banku bezpośrednio do przestępców. Ryzyko utarty pieniędzy jest ogromne.

Standardowo, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i trzeźwości umysłu w kontakcie z takimi wiadomościami. Jeżeli otrzymujemy SMS-y których pochodzenia nie jesteśmy pewni, najlepiej skontaktować się z operatorem.

Wielokrotnie informowaliśmy o tej niezwykle popularnej próbie oszustwa - zachęcamy do lektury.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć