facebook adres e-mail telefon

Aktualizacja Windows 10: problemy z połączeniami VPN rozwiązane.

Aktualizacja Windows 10: problemy z połączeniami VPN rozwiązane.

W ostatnim czasie informowaliśmy o serii wadliwych aktualizacji Windows 10. Aktualizacje zamiast naprawiać, powodowały jeszcze większe problemy z działaniem systemu. Dlatego też, informacja o łatce, która coś naprawia jest dużym zaskoczeniem.

Aktualizacja Windows 10: problemy z połączeniami VPN rozwiązane.

Koronawirus zmienił sposób pracy tysięcy ludzi na świecie. Panująca pandemia, konieczność izolacji, spowodowała, że dużą popularnością cieszy się praca zdalna. Dlatego też, Microstoft zdecydował się na wydanie aktualizacji KB4554364, poza standardowym harmonogramem. Ta wiadomość zapewne ucieszy użytkowników, którzy pracując zdalnie łączą się z wewnętrznymi sieciami w firmach. 

Łatka rozwiązuje błąd związany z obsługą proxy i sieci VPN. W wyniku tego błędu pojawiały się problemy z połączeniem internetowym, a część aplikacje nie potrafiła nawiązać poprawnie połączenia.

Aktualizacja dotyczy najpopularniejszej wersji Windowsa 10: 1903 oraz 1909. Dla starszych wydań przewidziano pakiety o innych numerach. Opisywana aktualizacja jest opcjonalna, ale z pewnością znajdzie wielu odbiorców.

Warto dodać, że od maja istotne łatki będą wydawane przez Microsoft tylko zgodnie z harmonogramem. Jest to podyktowane zminimalizowaniem ryzyka uszkodzenia systemu, a tym samym stworzenia nowych kłopotów użytkownikom. Aktualizacje bezpieczeństwa będą pojawiać jedynie w ramach Patch Tuesday, czyli w drugi wtorek każdego miesiąca. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć