facebook adres e-mail telefon

Z satysfakcją informujemy, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

Z satysfakcją informujemy, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

Z satysfakcją informujemy, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT.

 

Wdrożenie obejmowało klaster serwerów wraz z macierzą. Rozwiązanie bazowało na produktach firmy Dell i obejmowało dwa serwery Dell PowerEdge R440 pracujące w układzie active-active i wyposażone w procesory Intel® Xeon® E5-2600 v4 oraz po 128 GB RAM każdy. Serwery Dell PowerEdge

 Z satysfakcją informujemy, że nasza firma zrealizowała dostawę i wdrożenie kolejnego złożonego rozwiązania IT. R440 zostały podłączone do macierzy Dell PowerVault MD3800i  z wykorzystaniem sieci SAN Eth 10Gb, wyposażoną w dyski SAS o łącznej pojemności 20 TB. Macierz będzie przechowywała nie tylko dane ale również obrazy serwerów wirtualnych. Z których serwery będą uruchamiały odpowiednie maszyny w wirtualnym środowisku klastra.  Wdrożenie obejmowało instalację oprogramowania Debian Stretch 9.0 na kernelu wersji 4.9. Służącego do zarządzania serwerami i macierzą oraz niezbędnego do przeprowadzenia prac konfiguracyjnych na stacji roboczej (system operacyjny Windows 10 PRO x64). Rozwiązanie obejmowało również wdrożenie przełączników sieciowych firmy Dell – model Dell Networking DELL N1548. Na przełączniku została włączona i skonfigurowana obsługa RTSP. Mająca za zadanie sterowanie dostarczaniem danych czasu rzeczywistego. Dzięki temu można odtwarzać przechowywane dane na żądanie. W macierzy Dell PowerVault MD3800i10 Gb zastosowano następującą konfigurację RAID:
- 4 dyski 1.2TB SAS 10k połączone w RAID10 (2.4T)
- 4 dyski NLSAS 2TB połączone w RAID10 (4TB)
- 3 dyski NLSAS 2TB połączone w RAID5 (4TB)
- 1 dysk NLSAS 2TB hot-spare

W ramach wdrożenia zostało również przeprowadzone szkolenie dla informatyków – przyszłych administratorów rozwiązania, w celu omówienia specyfiki zarządzania przełącznikami sieciowymi oraz klastrem serwerów.

CSK w ramach obsługi presales, pomaga klientom w prawidłowym doborze urządzeń firmy Dell. Szczególnie w zakresie urządzeń klasy Enterprise, do której należą serwery, urządzenia storage oraz urządzenia sieciowe. W ramach naszych usług klient może liczyć na pomoc w analizie potrzeb, kontakt z odpowiednim inżynierami, dobór i wycenę właściwych rozwiązań. Nie tylko od strony sprzętu ale również pakietów serwisowych, licencji i niezbędnego wyposażenia dodatkowego. W ramach realizowanych przez nas dostaw klienci mogą skorzystać z dodatkowych opcji jakimi są: wdrożenie, szkolenia powdrożeniowe lub nawet długofalowa (wielomiesięczna) opieka powdrożeniowa jeżeli będzie taka potrzeba.

 

Zrealizowane wdrożenie było przykładem rozwiązań, które projektujemy, wdrażamy a następnie pomagamy eksploatować naszym klientom. Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt mailowy lub poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.csk.com.pl/kontakt 

Wróć