facebook adres e-mail telefon

Windows głównym źródłem problemów

Windows głównym źródłem problemów

Windows głównym źródłem problemów

Kłopoty z aplikacjami Windows oraz z samym systemem są największą bolączką użytkowników sprzętu komputerowego. W tym roku okazały się powodem w sumie blisko 70 proc. zgłoszeń w serwisie.

Pomimo wysiłków zmierzających do naprawienia aplikacji na Windows, problemy są obecnie bardziej rozpowszechnione. Deweloperzy koncentrują się na aplikacjach na Google'a i Apple'a, co powoduje, że app store Microsoftu staje się mniejszy.

Aplikacje Windows będące częścią systemu operacyjnego oznaczają mnóstwo trudności. Aktualizacje Microsoftu czasami powodują więcej problemów niż rozwiązują, ale niektóre chronią przed usterkami.

Na trzecim miejscu na liście jest infekcja komputera, a na kolejnym - kłopoty z pocztą e-mail, z tym że w tym przypadku użytkownicy najczęściej szukają pomoc serwisu, bo zapomnieli hasła do dostępu do konta.

Według danych śladowa liczba interwencji dotyczy komputerów Mac, co jednak wiąże się z tym, że Apple zapewnia wsparcie. Większe komplikacje, jak wskazuje amerykańska firma, powoduje naprawa starszych komputerów, bo trzeba je wysłać do serwisu i czekać kilka tygodni na zwrot. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem jest lokalne wsparcie techniczne.
 

Problemy techniczne najczęściej zgłaszane przez użytkowników w 2018 r.

 1. Aplikacje Windows działają słabo - 49,4 proc. zgłoszeń w Rescuecom
 2. Problem z systemem Windows - 18,0 proc.
 3. Komputer został zainfekowany przez wirusy, oprogramowanie szpiegowskie, inne szkodniki albo pojawiają się wyskakujące okienka - 9,7 proc.
 4. Problemy z pocztą e-mail - 4,6 proc.
 5. Kłopoty z drukarką - 4,6 proc.
 6. Komputer nie uruchamia się - 4,1 proc.
 7. Niska wydajność PC - 3,6 proc.
 8. Brak połączenia z Internetem lub jest ono niestabilne - 2,9 proc.
 9. Utrata danych - 2,9 proc.
 10. Problemy spowodowane przez użytkownika - 0,3 proc.
 11. Kłopoty z podzespołami PC - 0,13 proc.
 12. Aplikacje na Mac - 0,07 proc.
 13. Mac OS - 0,07 proc.

Centrum Systemów Komputerowych w ramach Kompleksowej Obsługi Informatycznej rozwiązują wszelkie problemy z aplikacjami Windows oraz samym systemem operacyjnym. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów rozwiąże każdy przypadek. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie, problem – zapraszamy do kontaktu.

Źródło: crn.pl

 

Wróć