facebook adres e-mail telefon

Będzie drożej w Microsofcie

Będzie drożej w Microsofcie

Będzie drożej w Microsofcie

Pójdą w górę ceny Office i Windows dla klientów biznesowych. Znikną rabaty programowe.

Koncern zapowiedział podwyżki cen swoich flagowych produktów. Office 2019 w wersji klienckiej i serwerowej będzie droższy o 10 proc. Dotyczy to klienta Office, Enterprise CAL, Core CAL i produktów takich jak Exchange Server i SharePoint Server. Więcej ma kosztować także korzystanie z korporacyjnej wersji Windows 10. Dojdzie przy tym do zmiany nazewnictwa. Windows 10 Enterprise E3 per User stanie się Windows 10 Enterprise E3, a Windows 10 Enterprise E3 per Device będzie po prostu Windows 10 Enterprise.

Microsoft podniesie stawkę za Windows 10 Enterprise (obliczaną od urządzenia) do ceny Windows 10 Enterprise E3 (od użytkownika). Szczegółowe cenniki klienci otrzymają we wrześniu. Zmiany wejdą w życie 1 października br.

Ponadto za dwa miesiące koncern chce wprowadzić ujednolicone ceny startowe dla programów dostosowanych do Web Direct dla OLS (usługi online). Zostaną zlikwidowane rabaty programowe (Level A i Open Level C) w Enterpise Agreement, EA Subscription, MPSA, Select, Select Plus i programach Open (Open, Open Value, Open Value Subscription).

Ceny za produkty on-premises oraz online dla administracji zostaną zrównane z najniższą stawką dla klientów komercyjnych (EA/EAS, MPSA, Select Plus i Open Programs).

Zmiany Microsoft uzasadnia dążeniem do większej spójności i przejrzystości w swoich kanałach sprzedaży. Są elementem strategii "modern commerce", która ma zapewnić klientom spójny zestaw ofert, dostępny za pośrednictwem trzech różnych kanałów na platformie handlowej, zbudowanej od podstaw w celu wspierania oprogramowania i usług w chmurze.

Klienci Centrum Systemów Komputerowych na bieżąco są informowani o możliwości danego produktu. Dbamy o to aby nasi klienci mieli oprogramowanie, które posiada wsparcie producenta jak i również informujemy o nowinkach, które mogą wspomóc naszych cennych klientów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania więcej informacji.

Źródło: crn.pl

 

 

Wróć