facebook adres e-mail telefon

Windows 10 powodem większości problemów użytkowników

Windows 10 powodem większości problemów użytkowników

Po 5 latach od wprowadzenia Windows 10 zgłoszenia serwisowe są najczęściej związane z tym systemem - według Rescuecom.

Windows 10 powodem większości problemów użytkowników

Problemy z Windows i aplikacjami na ten system znajdują się na szczycie listy wezwań do naprawy, otrzymywanych przez amerykański serwis Rescuecom. Tak wynika z nowego raportu i pod tym względem sytuacja nie zmieniła się w porównaniu z poprzednimi latami.

Kłopoty zgłaszane przez użytkowników są związane głównie z Windows 10. Rescuecom przyznaje, że w ciągu ostatnich 5 lat Microsoft wykonał ciężką pracę, aby zapewnić aktualizacje rozwiązujące niektóre z problemów, ale, jak zauważa, upgrade'y nigdy nie są idealne.

Według Rescuecom jednym z najczęstszych zgłaszanych problemów z Windows jest to, że po aktualizacji system nie uruchamia się poprawnie. Część sygnalizowanych kłopotów nie zawsze jest jednak trudna do rozwiązania. Np. użytkownicy narzekają, że ich komputery działają wolno. Wyjaśnieniem może być zbyt wiele elementów startowych lub zbyt wiele jednocześnie uruchomionych programów. Użytkownicy sygnalizują też problemy z łącznością z drukarką, co wynika niekiedy z braku odpowiedniego sterownika.

Natomiast "najbardziej frustrującym problemem" związanym z Windows jest w ocenie Rescuecom jego podatność na ataki. Mimo że Microsoft dokonał poprawy w zakresie tworzenia solidnych rozwiązań bezpieczeństwa, to wciąż nie wystarczy - utrzymuje serwis. Zaleca instalowanie na Windows płatnej ochrony antywirusowej i firewalla.

Źródło: www.crn.pl

Wielokrotnie mieliśmy okazję informować o problemach w działaniu systemu Windows 10. Powyższy artykuł tylko potwierdza z jak dużymi problemami boryka się Firma. Pozostaje mieć nadzieję, że problemy systemu Windows zostaną jak najszybciej rozwiązane.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć