facebook adres e-mail telefon

Rynek serwerów w rozkwicie

Z dobrej koniunktury korzystają najwięksi gracze.

 Rynek serwerów w rozkwicie

Zapotrzebowanie na wydajniejsze konfiguracje firmowych serwerów oraz rozbudowa chmurowych centrów danych powodują większe zapotrzebowanie na serwery.

Rynek serwerów w rozkwicie. Po chudych latach rynek serwerów na dobre nabrał rozpędu. Przychody ze sprzedaży tych urządzeń w skali globalnej w III kw. 2018 r. wzrosły o 37,7 proc. wobec analogicznego okresu ub.r., do 23,4 mld dol. To rekordowy obrót w ciągu jednego kwartału. Sprzedaż piąty raz z rzędu rośnie z dwucyfrowej skali. W ujęciu ilościowym bilans poprawił się o 18,3 proc., do 3,2 mln szt.

Obroty idą w górę w zaskakująco szybko, ze względu na rosnące zapotrzebowanie w głównych sektorach rynku. Trwa cykl wymiany infrastruktury w przedsiębiorstwach, a dostawcy usług w chmurze rozbudowują centra danych.

Jak twierdzi analitycy aplikacje firmowe nowej generacji wymagają coraz bardziej rozbudowanych konfiguracji sprzętowych, co winduje ceny serwerów, a tym samym obroty generowane przez dostawców.

Gros sprzedaży stanowią modele wolumenowe (20 mld dol. obrotu w III kw.). Zapotrzebowanie na taki sprzęt jest wyraźnie większe niż w ub.r. (+40,3 proc.), podobnie jak na urządzenia średniej klasy (+39,4 proc.). Segment modeli high-endowych był 6,9 proc. na plusie.

Dell w II kw. br. osiągnął pozycję lidera na światowym rynku serwerów w ujęciu ilościowym i utrzymał ją w III kw. br., dzięki przychodom większym o 33 proc. niż rok wcześniej. Producent wyprzedził swojego głównego rywala, czyli HPE, który też poprawił wynik, ale w skali mniejszej przeszło o połowę (+15 proc.).

W czołówce najbardziej poprawił się Inspur (+156 proc.), dzięki nowemu joint venture. Spory wzrost wypracowało także Lenovo (+67 proc.) i Huawei (ponad 75 proc.)

Dell umocnił się na pozycji numer 1 na globalnym rynku serwerów także w ujęciu ilościowym, z udziałem podobnym do wartościowego (17,6 proc.).

W CSK oferujemy naszym klientom sprzęt tylko najlepszych producentów klasyfikujących się na szczytach rankingów producentów. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych prosimy o kontakt mailowy lub przez formularz na naszej stronie internetowej https://www.csk.com.pl/kontakt/

Źródło: crn.pl

Wróć