facebook adres e-mail telefon

Polskie firmy nie poskąpią na IT w 2019 r.

Większość deklaruje zwiększenie nakładów.Polskie firmy nie poskąpią na IT w 2019 r.

Polskie firmy nie poskąpią na IT w 2019 r.. Ponad połowa - 52 proc. - polskich firm zamierza zwiększyć inwestycje w IT w 2019 r., a 11 proc. chce je ograniczyć. IT jest wśród trzech priorytetowych obszarów wzrostu wydatków w br. Więcej organizacji zamierza zwiększyć nakłady tylko na linie produkcyjne i maszyny oraz na pracowników - według badania "Plany inwestycyjne firm na 2019 rok", przeprowadzonego przez ekspertów.

Pod względem planów inwestycji IT jesteśmy na 14 miejscu wśród 35 państw objętych badaniem. Największy odsetek firm deklaruje inwestycje IT w... Nigerii. Za nią jest Brazylia, a trzecie są Indie.

Badanie wskazuje, że generalnie plany inwestycyjne polskich firm na 2019 r. wyglądają bardzo obiecująco. Znacznie wzrosną także - według deklaracji ankietowanych - środki na badania i rozwój.

W badaniu uczestniczyło 10 tys. przedstawicieli zarządów średnich i dużych firm z 35 krajów, w tym 200 w Polsce.

Z kolei według badania Gartnera, dotyczącego planów inwestycyjnych szefów IT w administracji w br., globalnie tylko 17 proc. CIO na świecie zadeklarowało wzrost wydatków na cyfryzację br.

Rynek przedsiębiorstw prężnie się rozwija, firmy potrzebują coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań informatycznych jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat wspomnianych rozwiązań prosimy o kontakt mailowy lub przez formularz na naszej stronie internetowej https://www.csk.com.pl/kontakt/

Źródło: crn.pl

Wróć