facebook adres e-mail telefon

Najnowsze rozwiązanie FUJITSU PRIMERGY BX900 za złotówkę

 primergy blade bx900 a

Czym jest serwer Blade. Technologia serwerów blade zdobywa systematycznie coraz większy udział w rynku zarówno dzięki stale malejącym kosztom zakupu jak i rosnącemu zainteresowaniu klientów. Czym jest serwer Blade i czym różni się od klasycznych powszechnie znanych serwerów typu Rack czy Tower. Różnice pomiędzy ogólnie znanymi klasycznymi serwerami, a serwerami blade można przedstawić w formie tabelki

 Klasyczny serwerSerwer Blade
ObudowaZwykle Rack 2U lub 1U, czasami TowerObudowa Blade 10U pozwalająca na zamontowanie 18 niezależnych i samodzielnych serwerów Blade. W obudowie Blade można zamontować do 60 dysków twardych, które są swobodnie przydzielane do wybranych serwerów Blade. Każdy serwer może być bezdyskowy lub posiadać własne 2 dyski pracujące w RAID 0,1. Każdy serwer ma swój niezależny kontroler RAID. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo przydzielać dyski do konkretnych serwerów bez konieczności ich wyjmowania.
Ilość i rodzaj procesorów1,2,4 procesorowe najczęściej z procesorami Intel Xeon1,2,4 procesorowe najczęściej z procesorami Intel Xeon  (najpopularniejsze są 2 procesorowe
Pamięć RAMNajczęściej 24 sloty i obsługa zwykle do 768GB RAMNajczęściej 24 sloty i obsługa zwykle do 768GB RAM
Pamięć masowaKażdy serwer ma z przodu klatkę pozwalającą zamontować 6-16 dysków twardych. Dyski są do wykorzystania wyłącznie przez dany serwerObudowa Blade pozwala na zamontowanie 60 dysków, które są przydzielane do serwerów. Przykładowo mając trzy serwery Blade w jednej obudowie Blade oraz zakupionych 12 dysków. Możemy 3 dyski przydzielić, jako raid 5 do serwera I, kolejne 4 dyski jako RAID 10 do serwera II, a kolejne 4 dyski jako RAID 6 do serwera III oraz pozostawić jeden dysk jako HotSpare (rezerwa). Dysków możemy załadować do 60 szt. Można stosować różne modele dysków – NLSAS, SAS, SSD.
Komunikacja serwera z innymi serwerami oraz z siecią lokalnąSerwer posiada karty sieciowe 1/10Gb lub karty FCObudowa Blade pozwala zamontować do 8 różnych switchy Blade. Każdy z max 18 serwerów komunikuje się wewnętrznie ze switchami a same switche komunikują się na zewnątrz. Dzięki temu cały ruch pomiędzy serwerami, macierzami, napędami taśmowymi, etc odbywa się wewnątrz serwera, co daje ogromne przyspieszenie w przepływie danych i oszczędności na zakupie wielu kart sieciowych, łączących je kabli i swichy.
ZasilanieKażdy serwer posiada dwa zasilacze redundantneSerwery nie mają zasilaczy. Zasilanie biorą z obudowy Blade, która posiada 3-6 dużych zasilaczy zapewniających zasilanie całej jednostki. Zasilacze mogą być zasilane z różnych faz. Mała ilość zasilaczy daje ogromne oszczędności na zakupie UPS oraz upraszcza zarządzanie.
ObsługaDołączana klawiatura i  mysz USB oraz monitor

Każda obudowa Blade posiada wbudowany switch KVM  (Keyboard, Video, Mouse), pozwalający na obsługę lokalną lub zdalną nawet przez kilku administratorów jednocześnie.

 primbladebx9000 beztla

Serwer blade to kompletne rozwiązanie składające się z obudowy o wysokości 10U montowanej w szafie rack. Obudowa zawiera 18 klatek, w których można montować różne rodzaje serwerów, macierzy oraz napędów taśmowych do archiwizacji (LTO). Najbardziej popularny serwer to serwer dwuprocesorowy z obsługą (aktualnie) do 768GB RAM. Serwery mogą mieć własne dyski, ale bardziej opłaca się zakup dysków w osobnych półkach i następnie ich przydzielanie do poszczególnych serwerów. Standardowy serwer wychodzi na zewnątrz kartami sieciowymi i/lub FC. Serwery w obudowie Blade wychodzą na zewnątrz za pomocą gotowych switchy. Komunikacja między serwerami oraz miedzy serwerami a switchami odbywa się po wewnętrznej magistrali o bardzo dużej przepustowości. 

Więcej informacji na temat serwerów Blade => http://www.fujitsu.com/pl/products/computing/servers/primergy/blades/

Informacje na temat promocji Promocja jest organizowana przez firmę FUJITSU i obejmuje platformę serwerową PRIMERGY BX900. Każdy klient, który kupi dwa dowolne serwery blade i jeden switch otrzymuje kompletną obudowę Blade o wartości 25 tys zł za symboliczną 1 złotówkę. Promocja będzie trwałą do 31 marca 2015r. Osoby zainteresowane promocją prosimy o kontakt. Możemy przygotować wyceny i porównania odpowiednich konfiguracji oraz przesłać dodatkowe dane techniczne. Warunki promocji: 1. Organizatorem promocji jest Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. 2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lub odwołania promocji w każdej chwili jej trwania, bez uprzedzenia. 3. Fujitsu Technology Solutions zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszonych projektów oraz odmowy przyznania przedstawionej oferty promocyjnej. 4. Przedstawiona oferta promocyjna nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych i nie przedstawia aktualnych stanów magazynowych
Wróć