facebook adres e-mail telefon

Nowy Microsoft Office 2016 już w sprzedaży

Jakie zmiany kryje nowy pakiet?

Przede wszystkim aplikacje Office 2016 mają bezpośredni dostęp do plików w chmurze OneDrive – możemy z ich poziomu tworzyć, otwierać, edytować i zapisywać dokumenty. Jednocześnie usprawnienia w Outlooku mają pomóc w załączaniu takich dokumentów Office i konfigurowaniu uprawnień dostępu do nich.

Dzięki połączeniu Worda 2016 i Office Online, możliwe ma już być wspólne redagowanie przechowywanych w OneDrive dokumentów bez skazywania się na zubożoną przeglądarkową wersję edytora. W czasie rzeczywistym widzimy co robią nasi współpracownicy, podobnie jak to jest np. w Dokumentach Google. W kolejnych testowych wersjach taki mechanizm pracy grupowej zawita do Excela i PowerPointa.

Administratorzy również mają powód, aby zainteresować się nowym Office 2016 szczególnie w wersji Enterprise – dostają nowe mechanizmy bezpieczeństwa i kontroli pracy użytkowników (w tym możliwość zdalnego narzucania i wymuszania polityk w zakresie tworzenia i współdzielenia treści, zarządzania prawami dostępu do informacji dla diagramów Visio), mogą też włączyć w Outlooku wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Dostają też do ręki narzędzia służące do lepszego zarządzania ruchem sieciowym (będzie można stosować priorytetyzację i dławienie ruchu), łatwiej instalować łatki dla pakietu Office i prościej zarządzać aktywacją dostępu do Office 365.

Jedyną bolączką nowego produktu będzie jego cena – o około 20% wyższa od obecne sprzedawanych wersji Offcie 2013.

Źródło: Dobreprogramy, Spidersweb

Wróć