facebook adres e-mail telefon

Nowy biznes: zarządzanie tożsamością w chmurze

W 2021 roku rynek ten będzie wart 15 mld dolarów.

zarządzanie-tożsamością-w-chmurze-usługi-it

Identity as a Service (IDaaS), czyli tożsamość jako usługa, dopiero zaczyna pojawiać się w kręgu zainteresowań przedsiębiorstw. Według analityków Frost & Sullivan jej popularność będzie jednak rosła w związku z rozwojem wykorzystania chmury obliczeniowej i ucyfrowieniem biznesu.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dostępu do firmowych zasobów zewnętrzne zarządzanie personaliami będzie zyskiwać na popularności. W opinii analityków Markets and Markets do 2021 roku rynek ten osiągnie wartość 15 mld dolarów.

Zarządzanie tożsamością ma coraz większe znaczenie z uwagi na wzrost cyberzagrożeń, a także wykorzystywanie do celów służbowych własnych urządzeń mobilnych (BYOD) i niski poziom świadomości użytkowników firmowej infrastruktury.

IDaaS to usługa polegająca na monitorowaniu i uwierzytelnianiu przez zewnętrznego partnera wszelkich prób dostępu do firmowej chmury. Umożliwia także monitorowanie i analizę aktywności użytkowników, dzięki czemu administratorzy sieci wiedzą, który pracownik, w jakim czasie i do jakich danych miał dostęp. Z analizy Forrestera wynika, że aż 80 proc. incydentów związanych z kradzieżą informacji odbywa się przez przejęcie kont pracowników.

Usługa Identity as a Service (IDaaS) już niedługo będzie dostępna w ofercie CSK, a w chwili obecnej polecamy naszym klientom szeroki wachlarz usług SaaS, które chronią i zabezpieczają naszych klientów przed zagrożeniami, na jakie narażone są obecnie firmy.


Źródło: crn.pl
Wróć