facebook adres e-mail telefon

Nachodzi fala ataków V generacji

Nachodzi fala ataków V generacji

Nadchodzi fala ataków V generacji

Nachodzi fala ataków hakerskich V generacji. Będą to kampanie prowadzone w różnych kierunkach, szybkie i na ogromną skalę. Według firmy 97 proc. organizacji nie jest przygotowana na takie zagrożenia, ponieważ korzystają one ze starych systemów bezpieczeństwa.

Jak podaje raport firmy, w regionie EMEA dynamika ataków ransomware podwoiła się z 28 proc. w 2016 r. do 48 proc. w 2017 r. Aż 20 proc. firm padło ofiarą Fireballa, który na całym świecie zainfekował 250 mln komputerów. Obecnie 59 proc. firm na świecie najbardziej obawia się ataków ransomware.

Coraz groźniejsze jest także wykorzystanie cryptominerów, czyli nielegalnych koparek kryptowalut. Aby naprawić skutki różnych ataków i przywrócić systemy do działalności operacyjnej firmy musiały poświęcić co najmniej 2 tygodnie w skali roku.

Analitycy zwracają uwagę na zagrożenie takich sektorów jak bankowość, handel i produkcja. Jak podaje raport, w 2017 r. ponad 30 proc. firm handlowych padło ofiarą ataków, w konsekwencji 20 proc. klientów nie chciała ponownie skorzystać z ich oferty. W ub.r. 82 proc. firm produkcyjnych i 32 proc. instytucji rządowych utraciło dane w wyniku działań cyberprzestępców.

Centrum Systemów Komputerowych zaleca w każdym przypadku pojawienia się czegoś niepokojącego o pilny kontakt. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy otwieraniu załączników pochodzących z niesprawdzonego maila bądź mogących budzić obawy. System antywirusowy i jego moduły muszą być aktywne! Funkcje te powinny być domyślnie włączone. Zadbaj o wykonywanie kopii zapasowej danych, w przypadku zaszyfrowania danych będzie można je odzyskać.

 

Źródlo: crn.pl

 

Wróć