facebook adres e-mail telefon

Microsoft Office 2019 w drodze, ale ma działać tylko z Windows 10

Microsoft Office 2019 w drodze, tylko z Windows 10

Office 2019 został zapowiedziany we wrześniu zeszłego roku. Niestety, Microsoft nie ujawnił wtedy praktycznie żadnych szczegółów. Poza tym, że premiera planowana jest na drugą połowę tego roku. Teraz firma z Redmond podała nowe informacje.

Microsoft Office 2019 nie będzie kompatybilny ze starszymi wersjami okienek i ma działać tylko w Windows 10. Pomimo tego, że Windows 7 ma otrzymywać rozszerzone wsparcie do 2020 roku, a Windows 8.1 do 2023 roku. Ponadto dowiadujemy się, że instalator będzie oparty na technologii Click-to-Run. To oznacza, że nie będzie trzeba instalować wszystkich funkcji pakietu, a te w razie konieczności będą dociągane.

Office 2019 wprowadzi także zmiany w okresie oferowanego wsparcia technicznego. Podstawowe nie ulegnie zmianie i nadal wyniesie pięć lat. W przypadku rozszerzonego wsparcia będą to jednak tylko dwa lata, a nie pięć jak dotychczas.

Microsoft Office 2019 zadebiutuje w drugiej połowie tego roku i najpierw będzie go można wypróbować w ramach programu beta testów. Oczywiście, użytkownicy subskrypcji Office 365, jak Personal czy Home dostęp do nowego pakietu uzyskają bez dodatkowych opłat.

Klienci Centrum Systemów Komputerowych na bieżąco są informowani o możliwości końca wsparcia danego produktu. Dbamy o to aby nasi klienci mieli oprogramowanie, które posiada wsparcie producenta jak i również informujemy o nowinkach, które mogą wspomóc naszych cennych klientów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania więcej informacji.

Źródło: komputerswiat.pl

 

Wróć