facebook adres e-mail telefon

Google Meet teraz za darmo – nowy konkurent Zoom’a i Teams’a.

Google Meet teraz za darmo - nowy konkurent Zoom'a i Teams'a.

W czasie przymusowej kwarantanny aplikacje umożliwiające możliwość pracy zdalnej i wideokonferencji przeżywają swoje 5 minut. Nic więc dziwnego, że konkurencja na tym polu staje się coraz większa.

Google Meet teraz za darmo.

Do tej pory największą popularnością cieszyła się darmowa aplikacja Zoom, mimo iż wielokrotnie informowaliśmy o jej problemach z bezpieczeństwem. Kolejną równie popularną aplikacją stał się Microsoftowy Teams, który w odpowiednim momencie udostępnił darmową wersję Teams'a. Nie odbyło się to jednak bez problemów o których informowaliśmy.

Na swój kawałek tortu liczy również Google udostępniając użytkownikom darmowe korzystanie z Google Meet od początku maja. Aby móc korzystać z Google Met wystarczy darmowe konto Google.

Google zapewnia, że zależy mu, aby w odróżnieniu od konkurencji zapewnić swoim użytkownikom maksimum bezpieczeństwa. Pierwszym z zastosowanych zabezpieczeń jest fakt, że wystarczy jedynie kliknąć w odnośnik do spotkania i dołączyć, należy się zalogować. Dzięki temu rozwiązaniu gospodarze spotkań będą lepiej kontrolować, kto faktycznie dołącza.

Kolejną formą zabezpieczenia jest brak możliwości wdzwaniania się z numeru stacjonarnego. Osoby spoza zaproszeń do kalendarza Google umieszczane są w poczekalni, z której muszą być ręcznie zaakceptowani przez gospodarza.

Czy mamy do czynienia z jakąś formą "wyścigu zbrojeń"? Zdecydowanie, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze dwie aplikacje, miały duże problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim użytkownikom, pozostaje nam liczyć, że nowy gracz, zgodnie z zapowiedziami zapewni swoim użytkownikom stosowny poziom bezpieczeństwa.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć