facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Microsoft Teams celem przestępców.

[ALERT] Microsoft Teams celem przestępców. Popularność komunikatora Microsoft Teams wykorzystano do ataku phishingowego.

[ALERT] Microsoft Teams celem przestępców.

 Cyberprzestępcy wysyłali do swoich ofiar podrobione e-maile zawierające spreparowane formularze. Ofiary proszono o logowanie danymi Microsoftu, w ten sposób oszuści zdobywali dane - login i hasło do konta Microsoftu. Co za tym idzie – do oprogramowania dostępnego w ramach wykorzystywanego pakietu Microsoft 365.

W tym przypadku atakujący postarali się, by e-mail, jak i docelowa strona wyglądały wiarygodnie,  tak aby użytkownicy w pierwszej chwili nie zorientują się, że mają do czynienia z fałszywymi stronami.

Jak zawsze zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z tego typu e-mailach. Jak widać na powyższym przykładzie, oszuści przygotowują coraz bardziej wiarygodne repliki prawdziwych stron logowania. Dzięki takim działaniom są w stanie stosunkowo łatwo zdobyć zaufanie odbiorców fałszywych wiadomości.

Wielokrotnie mieliśmy okazję informować o popularności ataków fishingowych, dlatego też, szczególnie w dobie niezwykle rozpowszechnionej pracy zdalnej radzimy zachować ostrożność,

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć