facebook adres e-mail telefon

Fiskus chce zatrudnić hakerów

Fiskus chce zatrudnić hakerów

Fiskus chce zatrudnić hakerów

Resort finansów zamierza sięgnąć po kolejną broń w walce z wyłudzeniami VAT. Kadry fiskusa mają zasilić hakerzy.

Specjaliści od łamania zabezpieczeń mają pomóc resortowi w stworzeniu narzędzi analitycznych, które zostaną wykorzystane przez skarbówkę - według DGP. Łowcy talentów z resortu będą poszukiwać odpowiednich ludzi na Hackathonie - maratonie programistycznym, który odbywa się w październiku w Łodzi. Ministerstwo Finansów objęło patronat nad imprezą. Przygotuje zadania konkursowe, które mają pomóc w znalezieniu odpowiednich specjalistów.

Wiceminister Paweł Gruza w rozmowie z gazetą zachęca uczestników Hackathonu do współpracy z fiskusem, twierdząc, że "praca w MF jest pełna wyzwań i ucieszy najzdolniejszych". Dodaje, że resort jest otwarty na specjalistów z całego świata.

Korzystanie z usług hakerów przez ministerstwo nie byłoby czymś niezwykłym. Nie jest tajemniczą, że specjaliści z tej dziedziny pracują na potrzeby służb  np. w USA i Wielkiej Brytanii.

Centrum Systemów Komputerowych dla swoich klientów prowadzi nadzór nad urządzeniami przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodni, 365 dni w roku. O jakichkolwiek możliwościach zagrożenia są informowani jak najszybciej, w celu uniemożliwienia utracenia danych. Jeżeli interesuję Cię kompleksowa ochrona swoich urządzeń, skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy.

Źródło: crn.pl

 

Wróć