Pierwsza macierz Unity została uruchomiona trzy lata temu, a tysiące klientów skorzystało z tego rozwiązania ze względu na prostotę, wydajność i elastyczną możliwość implementacji, a wszystko to w przystępnej cenie. Specjaliści Della zadbali wówczas, aby firmowe dane użytkowników były konsolidowane między blokami, plikami i obciążeniami w pojedynczym systemie.

Dell Technologies Unity XT Series to następna generacja Unity. Zapewnia znaczną poprawę wydajności i daje dostęp do nowych usług zaprojektowanych z myślą o multicloudzie, co zapewnia bezproblemowe przenoszenie danych do chmury w ramach Dell EMC Cloud Tiering Appliance (CTA). Bezpłatny serwis monitoringu w chmurze – CloudIQ – umożliwia przy tym kompleksowe monitorowanie i analizę stanu systemu, wydajności i pojemności w czasie rzeczywistym (patrz ramka obok).

Dell - Zoptymalizowana pod kątem wydajności

W porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji macierz Dell Technologies Unity XT zapewnia do dwóch razy wyższą wydajność z lepszym o 75 proc. czasem reakcji i obsługuje do 52 proc. więcej wirtualnych desktopów bez żadnego negatywnego wpływu na wydajność. Ponadto jest nawet do 67 proc. szybsza niż jej starszy odpowiednik. Unity XT umożliwia osiągnięcie stopnia redukcji danych nawet do 5:1. Mimo że tempo redukcji danych jest wyjątkowo duże, to ogólna wydajność systemu jest nadal na wysokim poziomie.

Analiza pamięci w czasie rzeczywistym

CloudIQ to bezpłatna, działająca w chmurze aplikacja do analizy oraz monitoringu pamięci masowych, sieci SAN oraz warstwy wirtualizacyjnej opartej o hypervisor vSphere w czasie rzeczywistym. Jest dostępna do użytku ze wszystkimi macierzami z portfolio Dell EMC Unity XT. Zapewnia kompleksowe monitorowanie stanu systemu, wydajności, pojemności, konfiguracji i wskaźników ochrony w macierzy. Łączy te pomiary z algorytmami machine learning i predykcyjnymi pomiarami analitycznymi, aby usprawnić planowanie wydajności i rozwiązać problemy przed zakłóceniem działania urządzenia. CloudIQ tworzy kompleksową i proaktywną ocenę kondycji dla każdej macierzy. W ten sposób każda macierz Dell EMC Unity XT jest optymalna do przechowywania danych i uruchamiania aplikacji biznesowych o najwyższej dostępności.

Macierz Dell Technologies Unity XT jest gotowa do pracy z NVMe, co jeszcze bardziej przyspieszy działanie. Wszystko to dzięki kontrolerom dyskowym z najnowszym procesorem Skylake działającym w nowym systemem operacyjnym Unity OS. Te ulepszenia wydajności oznaczają szybsze operacje, przez co można poprawić poziom usług świadczonych klientom. Tym samym spowodować przyśpieszenie transformacji ich infrastruktury IT.

Seria Unity XT jest dostępna w wersji all flash i hybrydowej, co daje wiele możliwości konfiguracji. Tylko w dostarczanej obudowie 2U można zamontować do 25 dysków. Możliwości rozbudowy wersji all flash przewidują półki 2U do 25 dysków oraz 3U do 80 dysków. Wersję hybrydową można rozbudować o 15-dyskowe (3,5 calowe) półki 3U.

Źródło: crn.pl

Firma CSK jest długoletnim partnerem firmy Dell i dostarcza swoim klientom najnowsze rozwiązania, które dostarcza ten producent. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.