facebook adres e-mail telefon

Dane wyciekają z drukarek

Dane wyciekają z drukarek

Urządzenia drukujące mają duży wpływ na bezpieczeństwo informacji. Ich rola jest często bagatelizowana w kontekście bezpieczeństwo dokumentów – wynika z badania. W tym roku 61 proc. dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Europie odnotowało nieuprawniony dostęp do danych z powodu braku zabezpieczeń w urządzeniach drukujących.  

Zastosowane sposoby ochrony w urządzeniach drukujących to m.in. dziewięciokrotne nadpisywanie danych na dysku twardym, skanowanie do formatu PDF szyfrowanego hasłem czy  podpisem, cyfrowym, autoryzacja użytkownika kartą i funkcja wydruku podążającego.

W celu ochrony informacji ważne są również szkolenia pracowników, bo ludzie często okazują się najsłabszym ogniwem systemów zabezpieczeń. Zwłaszcza że34 proc. pracowników nie ma odpowiednich umiejętności, aby korzystać z podstawowego sprzętu biurowego czy oprogramowania.

Dla przedsiębiorstw wycieki danych mogą oznaczać duże kary, szczególnie po wejściu w życie RODO w maju 2018 r. – do 20 mln euro lub 4 proc. rocznego obrotu. Obecne przepisy umożliwiają nałożenie na przedsiębiorców kar nieprzekraczających jednorazowo 50 tys. zł. Dlatego firmy i organizacje muszą wdrożyć rozwiązania i procedury, które zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa informacji o ich klientach.

Centrum Systemów Komputerowych już od dawna w ramach Kompleksowej Obsługi Informatycznej wspiera swoich klientów w kwestiach ochrony danych osobowych, świadcząc usługę Administratora Systemów Informatycznych. We współpracy z ABI’m tworzymy pełną dokumentację zgodnie z wytycznymi GIODO oraz wdrażamy polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych. Stosujemy najlepsze rozwiązania aby zabezpieczyć dane przed utratą i wypływem i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo informatyczne naszych klientów.

Zapraszamy do kontaktu aby poznać pełną ofertę świadczonych przez Nas usług.

Źródło: crn.pl

 

Wróć