facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Uwaga na oszustów – ING BANK Śląski ostrzega! | csk.com.pl

[ALERT] Uwaga na oszustów - ING BANK Śląski ostrzega! Oszuści zaatakowali klientów ING Banku Śląskiego. Przestępcy podszywają się pracowników banku i nakłaniają do zainstalowania dodatkowego oprogramowania na urządzeniu.

[ALERT] Uwaga na oszustów - ING BANK Śląski ostrzega! | csk.com.pl

Przestępcy dzwonią do klientów banku i informują, że zablokowali podejrzany przelew. Następnie nakłaniają do zainstalowania specjalnej aplikacji. Oszuści  zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w celu usunięcia wirusa niezbędne jest pobranie i zainstalowanie aplikacji (np. Quicksuport od TeamViewer). Sytuacja jest o tyle poważna, że po zainstalowaniu aplikacji, oszust przejmie kontrolę nad naszym urzadzeniem, a następnie pozyska najcenniejsze dane jak login, hasło czy też kod z SMS-a autoryzacyjneg. Ostatni krok to położenie ręki na oszczęsnościach zgromadzonych na koncie.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Przestrzegamy, przed podawaniem rozmówcy loginu, hasła do bankowości internetowej czy też kodów z SMS-ów autoryzacyjnych. Przedtsawiciele Banku niegdy nie proszą o takie dane. Każdorazowo zalecamy kontakt w Bankiem w celu upewnienia się, czy faktycznie jest to działanie pracownikow banku.

W ostatnim czasie fala tego typu oszustw rośnie w zastraszającym tempie, dlatego należy zachować szczegolną ostrożność, szczególnie jeżeli w gre wchodzi utrata danych bądź pieniędzy. Zapraszamy do lektury poprzednich publikacji, aby dokładnie orientowac się w działaniach oszustów.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć