facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Nowe zagrożenie na WhatsAppie | csk.com.pl

[ALERT] Nowe zagrożenie na WhatsAppie. Użytkownicy komunikatora otrzymują wiadomości zawierające linki do szkodliwego oprogramowania.

[ALERT] Nowe zagrożenie na WhatsAppie | csk.com.pl

Cyberprzestępcy sięgają po coraz nowsze sposoby, technologie, oraz aplikacje aby jak najskuteczniej dotrzeć do jak najwiekszego grona ofiar. Tym razem na ich celowniku znajduje się komunikator WhatsApp. Chodzi o nowy sposob oszustwa, znany do tej pory przedewszystkim z wiad0mości SMS-owych. Użytkownicy komunikatora otrzymują automatycznie rozsyłane wiadomości , które zawierają linki do szkodliwego oprogramowania.

Ofiary otrzymują wiadomości z linkiem, w ktorym znajduje się informacja o mozliwości wygrania nowego smartfona. Jedyna rzecz którą wystarczy zrobić to kliknąć w załączony link i pobrać aplikację  Huawei Mobile. Po pobraniu aplikacji prosi ona o nadanie szeregu uprawnień, dzięku którym aplikacja przejmuję kontrolę nad smartfonem.  Dzięki niemu będzie przejmować treść powiadomień z WhatsAppa i automatycznie rozsyłać fałszywy link kolejnym osobom.

Zalecamy zachowanie wzmożonej ostrozności w kontakcie z tego typu wiadomościami, szczegolnie jeśli kuszą one perspektywą otrzymania cenych gadżetów zupełnie za darmo. Najlepszym sposobem było by  zignorować taka wiadomość, by nie narazić się na dodatkowe kłopoty.

Wróć