facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Fałszywe SMS-y od PGE

[ALERT] Fałszywe SMS-y od PGE.

[ALERT] Fałszywe SMS-y od PGE

Klienci Polskiej Grupy Energetycznej znaleźli się na celowniku przestępców. Przestępcy wysyłają wiadomości SMS z informacją o nieuregulowanej płatności wobec PGE. Aby cała sytuacja wydawała się bardziej realna, kwota zadłużenia opiewa na niewiele ponad 10 zł. Oczywiście treść SMS-a sugeruje, że jeżeli nie dokonamy natychmiastowej dopłaty, w kolejnym dniu zostanie odłączony prąd.

Jest to oczywiste oszustwo, a znajdujący się w wiadomości link, przekieruje ofiarę do fałszywego panelu płatności. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli przestępców i ofiara poda dane logowania do konta w swoim banku, oraz wpisze kod autoryzacyjny, nic już nie stoi na przeszkodzie aby przejąć pieniądze znajdujące się na jej koncie.

Co ciekawe, mieliśmy okazję informować, o identycznej próbie ataku właśnie na klientów PGE w styczniu br. Oznacza to, że jest to niezwykle skuteczna metoda oszustwa, skoro oszuści decydują się na kolejne kampanie. Dlatego zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, oraz dokładne weryfikowanie nadawcy wiadomości.  W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zweryfikować nadawcę dzwoniąc na infolinię PGE.

W razie pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Wróć