facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Fałszywe SMS-y “od InPostu”| csk.com.pl

[ALERT] Fałszywe SMS-y "od InPostu". Przedświąteczna gorączka zakupów, oraz ogłoszone przez sieci handlowe wyprzedaże, zachęcają do wzmożonych zakupów. Co za tym idzie, nowe próby oszustwa powstają jak grzyby po deszczu.

[ALERT] Fałszywe SMS-y "od InPostu"| csk.com.pl

Aktualnie trwa wzmożona kampania podszywającą się pod firmę kurierską InPost. Oszuści próbują nakłonić swoje ofiary do instalacji złośliwego oprogramowania z rodziny Cerberus, które służy głównie jako trojan bankowy. Wykrywa ono wszystkie bankowe aplikacje dostępne w Polsce, następnie przejmuje dane logowania do konta bankowego. W wyniku tych działań oprogramowanie dokonuje odpowiednich transakcji, aż z konta znikną wszystkie pieniądze.

Standardowo, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż w tym przypadku możemy utracić pieniądze znajdujące się na rachunku bankowym. Wielokrotnie informowaliśmy o tym, że oszuści dostosowują swoje metody do aktualnej sytuacji, a ich kreatywność nie zna granic. Zapraszamy do śledzenia alertów publikowanych na naszej stronie, w których na bieżąco donosimy o działaniach przestępców.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

 

Wróć