facebook adres e-mail telefon

ALERT BEZPIECZEŃSTWA Ostrzeżenie przed fałszywymi mailami

ALERT BEZPIECZEŃSTWA Ostrzeżenie przed fałszywymi mailami

Oto przykład fałszywej wiadomości mającej na celu wyłudzenie danych potrzebnych do zalogowania w Panelu Klienta home.pl.
 
section image
 
Oszuści zachęcają do wejścia na stronę przypominającą Panel Klienta home.pl pod pozorem problemów rozliczeniowych. Po wpisaniu danych mogą je przejąć i mieć kontrolę nad Twoimi usługami internetowymi.
 
 
STRONY HOME.PL SĄ ZAWSZE OZNACZONE JAKO BEZPIECZNE
 
Aby uchronić się przed podobnymi próbami, zalecamy każdorazowe sprawdzenie adresu URL wyświetlającego się w wyszukiwarce. Połączenie ze zweryfikowaną wersją naszego panelu jest szyfrowane dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza dane logowania (zielona kłódka i zielony pasek adresu).
 
section image
 
 
ZMIEŃ HASŁO, JEŚLI ZOSTAŁEŚ OSZUKANY
 

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa – kliknąłeś w link z fałszywej wiadomości i/lub wpisałeś swoje dane logowania, zmień swoje hasło do Panelu Klienta home.pl (aby dowiedzieć się, jak to zrobić, kliknij tutaj) i przeskanuj swój komputer oprogramowaniem antywirusowym.

Centrum Systemów Komputerowych zaleca swoim klientom w każdym przypadku pojawienia się czegoś niepokojącego o pilny kontakt z działem technicznym.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy otwieraniu załączników pochodzących z niesprawdzonego maila bądź mogących budzić obawy.

Jeśli nie jesteś klientem CSK skontaktuj się z nami, a otrzymasz niezbędną pomoc.
Upewnij się, że system antywirusowy i jego moduły są aktywne. Funkcje te powinny być domyślnie włączone.
Zadbaj o wykonywanie kopii zapasowej danych, w przypadku zaszyfrowania danych będzie można je odzyskać.

źródło: home.pl

Wróć