facebook adres e-mail telefon

Cyberochrona mobilna

Cyberochrona mobilna

Nie ma już firm, które by nie doświadczyły ataków na urządzenia mobilne

ochrona-wyzwanie-2018-cyber-bezpieczeństwo-cyberbezpieczenstwo-zagrożenia-w-2018-roku-wirus-centrum-systemów-komputerowych-usługi-informatyczne-outsorcing-it-śląsk-katowice

Każda z 850 firm biorących udział w międzynarodowym badaniu przyznała, że padła ofiarą ataku na podłączone do firmowej infrastruktury IT urządzenia mobilne.

Według z mobilnymi atakami malware spotkało się 100 proc. przedsiębiorstw uczestniczących w badaniu. Każde z nich doświadczyło ich średnio 54 w okresie od 1 czerwca 2016 do 1 czerwca 2017.

Jest to zaledwie jeden z typów cyberagresji ukierunkowanej na smartfony i tablety. Stwierdzono także wysoką częstotliwość występowania ataków typu „man in the middle”. Cyberprzestępcy całkowicie incognito, bez wiedzy użytkowników urządzeń przenośnych uczestniczyli w zachodzącej pomiędzy nimi komunikacji. Zyskiwali w ten sposób dostęp zarówno do przesyłanych informacji jak i kluczowych danych całego przedsiębiorstwa. Tego typu ataki miały miejsce w 89 proc. wewnętrznych sieci Wi-Fi.

 - Fakt, że absolutnie wszystkie badane firmy doświadczyły ataków na urządzenia mobilne powinien zwrócić uwagę menadżerów przedsiębiorstw otwartych na politykę BYOD na konieczność systematycznego przeprowadzania testów penetracyjnych systemów teleinformatycznych i niezwłocznego wdrażania napraw wskazanych w raportach po pentestach.

Zapotrzebowanie na ochronę urządzeń mobilnych jest także jednym z powodów przewidywanego wzrostu inwestycji w rozwiązania z zakresu  cyberbezpieczeństwa. Gartner podaje, że nakłady związane z produktami i usługami chroniącymi dane organizacji w 2016 r. wyniosły 80,3 mld dolarów. W tym roku, według analityków Gartnera, mają wzrosnąć do 86,4 mld dol. a na koniec 2018 r. osiągną 93 mld dolarów.

Centrum Systemów Komputerowych dla swoich klientów prowadzi nadzór nad urządzeniami, które są objęte wsparciem przez naszych inżynierów (Usługa MDM). Dział techniczny stale monitoruje urządzenia naszych klientów dbając o maksymalne zapewnienie spokoju. Ciągle rozszerzamy zakres prac, w związku z ciągłym ruchem pytań ze stron klientów na temat bezpieczeństwa. Masz jakieś pytania lub sam jesteś ciekawy rozwiązań proponowanych przez ciągle rozwijaną się firmę? Skontaktuj się z nami.

Źródło: crn.pl

 

Wróć