facebook adres e-mail telefon

ALERT BEZPIECZEŃSTWA!!! Home.pl – Ostrzeżenie przed próbą oszustwa

W dniu dzisiejszym portal Home.pl rozesłał do swoich klientów ostrzeżenie przed próbą oszustwa.

Home.pl ostrzega przed otwieraniem fałszywych wiadomości e-mail. Ich nadawca podszywa się pod home.pl i zachęca do kliknięcia w fałszywy link, aby wyłudzić dane logowania.

Oto przykładowa wiadomość wysyłana przez oszustów, która ma na celu wyłudzenie danych potrzebnych do zalogowania w Panelu Klienta home.pl.

zagrozenie-bezpieczenstwa-it-atak-hakerski-proba-wyludzenia-obsluga-it-katowice

Z przykładowej wiadomości dowiadujemy się, że użytkownicy home.pl są zachęcani do wejścia na stronę przypominającą oryginalny Panel Klienta home.pl. Po wpisaniu danych oszuści mogą je przejąć i mieć kontrolę nad Twoimi usługami internetowymi.

Przypominamy, jak rozpoznać prawidłowe strony Home.pl i nie dać się oszukać.

Aby uchronić się przed próbami oszustwa, zalecane jest każdorazowe sprawdzenie adresu URL wyświetlającego się w wyszukiwarce. Połączenie ze zweryfikowaną wersją naszego panelu jest szyfrowane dzięki certyfikatowi SSL, który zabezpiecza dane logowania (zielona kłódka i zielony pasek adresu).

zagrozenie-bezpieczenstwa-it-atak-hakerski-proba-wyludzenia-bezpieczenstwo-danych-obsluga-it-slask

Jeśli zostałeś oszukany, zmień natychmiast hasło.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa – kliknąłeś w link z fałszywej wiadomości i/lub wpisałeś swoje dane logowania, zmień swoje hasło do Panelu Klienta home.pl.

Centrum Systemów Komputerowych zaleca swoim klientom w każdym przypadku pojawienia się czegoś niepokojącego o pilny kontakt z działem technicznym.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy otwieraniu załączników i klikanie w linki pochodzących z niesprawdzonego maila bądź mogących budzić obawy.

Częste ataki mogą powoli przyzwyczajać do zagrożenia oraz powodują usypianie naszej czujności. Aby podnieść bezpieczeństwo należy zawsze do takich wiadomości podchodzić sceptycznie. Historia pokazuje, że tylko my sami jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami tego typu ataków. Przestępcy liczą na naszą niedokładność przy sprawdzaniu korespondencji oraz na pośpiech, gdyż istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że przy wystąpieniu tych dwóch czynników jednocześnie, sami uruchomimy wirusa szyfrującego.

Jeśli nie jesteś klientem CSK skontaktuj się z nami, a otrzymasz niezbędną pomoc.
Upewnij się, że system antywirusowy i jego moduły są aktywne. Funkcje te powinny być domyślnie włączone.

Niezwłocznie zmień hasła oraz zadbaj o wykonywanie kopii zapasowej danych, w przypadku zaszyfrowania danych będzie można je odzyskać.

Źródło: home.pl

Wróć