facebook adres e-mail telefon

Uwaga na fałszywe faktury z Orange

Uwaga na fałszywe faktury z Orange.

fałszywe faktury z Orange

“Witam, W załączniku potwierdzenie/proforma zamówienia” - taką wiadomość wysyła rzekomo “specjalista ds. handlowych z Orange”. To niestety oszustwo. W załączniku znajduje się dokument, ale po jego otwarciu i uruchomieniu złośliwego marko w dokumencie pobiera się wirus.

Serwis Niebezpiecznik zauważa, że wiadomości głównie wysyłane są na adresy zawierające takie hasła jak “biuro” lub “info”. Czyli ich odbiorcy spodziewają się faktur czy podobnych dokumentów. Skuteczność przestępców może być więc duża.

Wiadomość wysłana jest z adresu kończącego się “@orange.pl”. Dlatego Orange na stronie cert.orange.pl przypomina: oficjalne maile przychodzą wyłącznie z domen pl.orange.com (faktury) i orange.com.

Centrum Systemów Komputerowych dokłada wszelkich starań by klienci posiadali świadomość istniejących zagrożeń. Prowadzimy audyty bezpieczeństwa infrastruktury IT, zwracając szczególną uwagę na zabezpieczenie. Za każdym razem gdy pojawi się coś niepokojącego prosimy o pilny kontakt z działem technicznym. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz niezbędną pomoc.

Źródło: wp.pl

 

Wróć