facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Atak phishingowy na klientów PKO BP | csk.com.pl

[ALERT] Atak phishingowy na klientów PKO BP. Cyberprzestępcy obrali za cel klientów Banku PKO BP. Wysyłają wiadomości e-mail z prośbą o potwierdzenie danych osobowych. 

[ALERT] Atak phishingowy na klientów PKO BP

Atak to typowy przykład phishingu. Oszuści zachęcają swoją potencjalną ofiarę do kliknięcia w link, który przeniesie ją do fałszywej strony internetowej banku. Wiadomości rozsyłane są z fałszywych adresów e-mail, nawiązujących do nazwy PKO BP. W treści wiadomości pojawia się prośba o zaktualizowanie systemu zabezpieczeń, potwierdzenie danych osobowych i kliknięcie w link. 

Oczywiście jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Oszuści próbują przekonać ofiarę do zainstalowania złośliwego oprogramowania. W waidomości najprawdopodobniej znajduje się trojan bankowy który ułatwia przejęcie kontroli nad danymi do logowania i kontem bankowym.

Dlatego też, zalecamy zachowanie ostrożności i wyjątkowej rozwagi w kontakcie z tego typu wiadomościami. Wrazie wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z Bankiem.

Wielokrotnie informowaliśmy o coraz bardziej śmiałych poczynaniach cyberprzestępców, zachecamy do lektury naszych poprzednich wpisów, aby nie paść ofiarą jednego z oszustw.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć