facebook adres e-mail telefon

Wzrost liczby ataków na home office | csk.com.pl

Wzrost liczby ataków na home office. Cyberprzestępcy atakowali intensywnie zdalnych pracowników, osoby zainteresowane szczepieniami i łańcuchy dostaw na całym świecie.

Wzrost liczby ataków na home office | csk.com.pl

Nowe możliwości otworzyło hakerom masowe przejście do pracy zdalnej. Związany z tym okazał się wzrost liczby ataków na osoby korzystające z RDP (Remote Desktop Protocol). Choć w IV kw. 2020 r. liczba tego typu incydentów rosła nieco wolniej, niż w poprzednich kwartałach minionego roku, liczby są zatrważające.

Przewiduje się, że wraz ze stopniową poprawą bezpieczeństwa pracy zdalnej wzrost liczby ataków wykorzystujących RDP ulegnie spowolnieniu. W IV kw. 2020 r. widać już oznaki tego trendu.

(Cyber)infekcja pod pozorem szczepienia

Innym trendem, obserwowanym w IV kw. ub.r., był wzrost liczby zagrożeń e-mailowych związanych z Covid-19, a w szczególności szczepionek. Informacje na temat szczepień stały się kolejną przynętą stosowaną przez cyberprzestępców. Bardzo możliwe, że to zjawisko nie osłabnie 2021 r.

Botnet bez serwerów

Są też dobre wiadomości. Nastąpił gwałtowny spadek aktywności TrickBota, jednego z największych i najdłużej działających botnetów. Po operacji zakłócającej jego działanie pod koniec ub.r. wyłączono 94 proc. serwerów Trickbota.

Źródło: www.crn.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć