facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Usługi Microsoftu stanęły | csk.com.pl

[ALert] Usługi Microsoftu stanęły. Opanowaliśmy sytuację – zapewnia koncern. Doszło do przerw w dostępności usług chmurowych Microsoftu.

Usługi Microsoftu stanęły. Opanowaliśmy sytuację – zapewnia koncern

Doszło do przestojów w usługach Microsoftu. Od 28 września odnotowano trzy poważne przerwy, których doświadczyli zwłaszcza użytkownicy Office 365. Problemy z dostępnością trwały po 4-5 godz.

Według Microsoftu kłopoty z uwierzytelnianiem Azure Active Directory 28 września spowodowała wadliwa zmiana kodu. Kolejne opóźnienie albo czasowy brak usług był wywołany zmianą infrastruktury sieciowej Azure. Konsekwencją przerw będą wypłaty dla klientów, którym w umowach zagwarantowano określony poziom usług.

Microsoft: „żaden dostawca usług w chmurze nie jest odporny na przestoje

„Rozwiązaliśmy problem niedawnych przerw w świadczeniu usług, mających wpływ na klientów wykonujących operacje uwierzytelniania oraz problemy, które niektórzy klienci mogli napotkać z usługami Azure i M365” – poinformował koncern amerykańskiego CRN-a.

„Mimo że żaden dostawca usług w chmurze nie jest odporny na przestoje, nieustannie inwestujemy w odporność naszej platformy i skupiamy się na uczeniu się na podstawie tych incydentów, aby zmniejszyć ich wpływ w przyszłości” – oświadczył rzecznik Microsoftu.

W ocenie partnerów, z którymi rozmawiał amerykański CRN, problemy powodował bezprecedensowy wzrost zapotrzebowania na usługi chmurowe Microsoftu po wybuchu pandemii, co okazuje się wyzwaniem zarówno dla infrastruktury jak i zespołów koncernu. Np. liczba użytkowników Teams od listopada ub.r. do kwietnia br. wzrosła czterokrotnie, do 75 mln codziennie. Jeden z partnerów komentuje, że Microsoft jest „przykładem, jak można zostać ofiarą sukcesu”.

Azure 47 proc. na plusie w II kw. 2020 r.

W II kw. 2020 r. przychody Microsoftu z usług w chmurze Azure zwiększyły się o 47 proc. (co oznacza jednak niższą dynamikę niż w I kw. 2020 r., czyli w zasadzie jeszcze przed okresem lockdownu – 59 proc. na plusie).

Przychody z biznesowych wersji Office 365 wzrosły o 19 proc. r/r w II kw. 2020 r. Microsoft nie ujawnia kwot.

Źródło: www.crn.com.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć