facebook adres e-mail telefon

Urządzenia mobilne a bezpieczeństwo

bezpieczeństwo-zagrożenia-wirus-centrum-systemów-komputerowych-usługi-informatyczne-outsorcing-it-śląsk-katowice

Urządzenia mobilne a bezpieczeństwo

Najczęściej wykorzystywanymi przez Polaków urządzeniami elektronicznymi są: smartfon (100 proc. respondentów), laptop (77 proc.), komputer stacjonarny (50 proc.), tablet (48 proc.).

65 proc. respondentów badania płaci za transakcje online przy pomocy telefonu lub tabletu i aż 23 proc. podaje w trakcie zakupów numer karty płatniczej. Jednocześnie zaledwie 32 proc. użytkowników urządzeń mobilnych na co dzień korzysta z oprogramowania, które chroni przed cyberzagrożeniami.

Według danych pochodzących z autorskiej sieci Honeypotów, na przestrzeni 6 miesięcy zidentyfikowano niemal 8 milionów prób ataków na urządzenia w Polsce. Użytkownicy przyznają, że w ciągu minionego roku 36 proc. z nich miało do czynienia z jakąś formą cyberzagrożenia na smartfonie.

Najczęściej dotyczyło to zainfekowania telefonu wirusem (19 proc.) oraz włamania na konto na w portalu społecznościowym (16 proc.) lub na konto pocztowe (6 proc.). 5 proc. stanowiło zainfekowanie telefonu szpiegowskim oprogramowaniem oraz włamanie na konto bankowe.

Użytkownicy najbardziej obawiają się kradzieży danych (27 proc.) oraz zainfekowania przez wirusy(19 proc.). Spośród listy najbardziej realnych zagrożeń najczęściej wskazywane są kradzież lub zgubienie telefonu oraz przechwycenie informacji o odwiedzanych stronach.

Wśród respondentów zauważalna jest chęć zadbania o kwestie bezpieczeństwa. Z badania wynika, że większość Polaków (66 proc.) używających smartfonów i tabletów chciałoby lepiej zabezpieczyć swoje dane podczas łączenia się z Internetem, a 64 proc. badanych twierdzi, że warto zainstalować dodatkowe oprogramowanie ochronne jeżeli korzystamy z bankowości online.

Centrum Systemów Komputerowych dla swoich klientów prowadzi nadzór nad urządzeniami, które są objęte wsparciem przez naszych inżynierów (Usługa MDM). Dział techniczny stale monitoruje urządzenia naszych klientów dbając o maksymalne zapewnienie stabilności ich pracy i ochrony danych. W związku z ciągłym ruchem pytań ze stron klientów na temat bezpieczeństwa, ciągle rozszerzamy zakres prac. Jeżeli masz jakieś pytania lub sam jesteś ciekawy rozwiązań proponowanych przez naszą firmę - skontaktuj się z nami.


Źródło: www.crn.pl
Wróć