facebook adres e-mail telefon

Sektor medyczny na celowniku hakerów

Sektor medyczny na celowniku hakerów

Sektor medyczny na celowniku hakerów

Sektor medyczny na celowniku hakerów. W każdej minucie pojawia się 478 nowych zagrożeń cybernetycznych. Wiele z nich dotyka sektor medyczny liczba ujawnionych incydentów bezpieczeństwa w tej branży wzrosła o 211 proc. Większość problemów wynikała z niestosowania najlepszych praktyk bezpieczeństwa bądź z wykorzystania przez cyberprzestępców znanych luk w oprogramowaniu medycznym. Szpitale i przychodnie okazują się łatwym celem, bo wiele z nich jest kiepsko chroniona. Wykryto m.in. błędy w oprogramowaniu, hasła zaszyte w aplikacjach, zdalne wykonywanie kodu, niepodpisane oprogramowanie sprzętowe itp.

Według raportu wzrosły też ilości próbek ransomware (o 59 proc. w skali roku) oraz złośliwego oprogramowania na system Mac OS (58 proc.).

Coraz częstsze są ataki bezplikowe z użyciem języka skryptowego Microsoft PowerShell. Skok wartości Bitcoina w IV kw. 2017 r. zachęcił cyberprzestępców do prób przechwytywania kryptowaluty za pomocą wielu różnych metod, w tym złośliwych aplikacji w systemie Android.  

Centrum Systemów Komputerowych w ramach Kompleksowej Obsługi Informatycznej oferuje moduł filtrowania treści WEB. Moduł wykrywa zagrożenia i nie pozwala na odwiedzanie stron mogących zagrozić bezpieczeństwu. Zapraszamy do kontaktu w celu udzielenia informacji.

Źrodło: crn.pl

 

Wróć