facebook adres e-mail telefon

Prawie 30 proc. firm bez antywirusów

Prawie 30 proc. firm bez antywirusów

Część małych polskich firm nie ma najprostszej ochrony, a tylko garstka zaangażowała specjalistę od bezpieczeństwa.

Tylko 8,6 proc. przedsiębiorców zatrudnia osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie sieci i bezpieczeństwo danych - według badania UKE, dotyczącego rynku usług telekomunikacyjnych.

Ponad 70 proc. pytanych korzysta z programów antywirusowych, anty spyware i innych tego typu, ale tylko niespełna 60 proc. pracowników wie jak sprawdzać, czy połączenie z Internetem jest bezpieczne. Wynika z tego, że firmy potrzebują zarówno inwestycji w cyberochronę, jak i szkoleń. Wyraźna większość - prawie 80 proc. - deklaruje natomiast, że używa aktualnego oprogramowania.

Tylko jedna czwarta firm korzysta z rozwiązań zwiększających poziom prywatności w sieci. Najczęściej używane jest w tym celu proxy.

Znaczna większość przedsiębiorców zapewnia, że nigdy nie padła ofiarą nadużyć związanych z danymi. Tylko 2,2 proc. w ciągu roku spotkało się z próbą wyłudzenia danych - w większości pracowników, a w nieco mniejszej liczbie - klientów.  

Badanie przeprowadzono na zlecenie UKE w listopadzie i grudniu 2017 r. Pytano 400 przedstawicieli przedsiębiorstw. Najwięcej z nich prowadziło jednoosobową działalność gospodarczą (36,5 proc.). Prawie co trzeci respondent wypowiadał się w imieniu firmy zatrudniającej od 2 do 9 osób.

Centrum Systemów Komputerowych w ramach kompleksowej obsługi IT świadczy profesjonalne usługi w zakresie bezpieczeństwa, monitoringu, poprawnej pracy infrastruktury. Wymagamy od swoich klientów by byli objęci ochroną antywirusową. Wszystkie moduły chroniące muszą być włączone by świadczyć odpowiednie bezpieczeństwo. Chcąc uzyskać pełne bezpieczeństwo, zapraszamy do kontaktu.

Źródło: crn.pl

Wróć