facebook adres e-mail telefon

Potężne zabezpieczenie dla Gmaila

Potężne zabezpieczenie dla Gmaila.

Potężne zabezpieczenia dla Gmaila

Potężne zabezpieczenia dla Gmaila. Google zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na użytkowników ich usług, w tym głównie poczty. Korzystający z Gmaila już mogą włączyć funkcję ochrony zaawansowanej. Jest jeden haczyk - to kosztuje. 

Ochrona zaawansowana w Gmailu do działania wymaga dwóch kluczy bezpieczeństwa. Jeden łączący się z urządzeniem przez bluetooth, drugi przez USB. Właśnie za ich pomocą użytkownik dokonuje weryfikacji konta, potwierdzając, że jest jego właścicielem.

Program ochrony zaawansowanej zakłada nie tylko weryfikację za pomocą specjalnych kluczy. System blokuje dostęp do Gmaila i Dysku innym aplikacjom, nawet gdy użytkownik udzielił im zgody. W internetowych oszustwach bardzo często ofiary nieświadomie przyznają aplikacjom dostęp do usług, które tego nie wymagają. Wykorzystują to cyberprzestępcy. Google chce temu zapobiec.

Po włączeniu ochrony zaawansowanej proces odzyskiwania konta będzie dłuższy i nie tak prosty jak przy zwykłej ochronie. Utrudni to przejęcie konta podszywającym się pod właściciela.

Nowa funkcja od firmy Google wymaga pieniędzy i zrezygnowania z wygody. Oczywiście jest to opcjonalne oprogramowanie, nie trzeba z niej korzystać. Musimy jednak pamiętać, że bardzo często wrzucamy do sieci bardzo poufne dane, które mogą wyciec i wyrządzić mnóstwo szkód. Dbanie o ich bezpieczeństwo wymaga od nas poświęceń.

Centrum Systemów Komputerowych dla swoich klientów prowadzi nadzór nad urządzeniami, które są objęte wsparciem przez naszych inżynierów. Dział techniczny stale monitoruje urządzenia naszych klientów dbając o maksymalne zapewnienie spokoju. Ciągle rozszerzamy zakres prac, w związku z ciągłym ruchem pytań ze stron klientów na temat bezpieczeństwa. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie bezpieczeństwa swojego lub swoich urządzeń, skontaktuj się z nami.

 

Źródło: tech.wp.pl

Wróć