facebook adres e-mail telefon

Obawy o bezpieczeństwo blokują korzystanie z chmury

Obawy o bezpieczeństwo blokują korzystanie z chmury

Obawy o bezpieczeństwo blokują korzystanie z chmury. Firmy z obszaru EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) coraz chętniej przechodzą na pracę z pakietem biurowym Microsoft Office 365. Jednak w  związku z atakami cybernetycznymi obawy dotyczące bezpieczeństwa nadal pozostają jedną z największych barier, które utrudniają wdrażanie rozwiązań chmurowych.

62 procent badanych firm zadeklarowało korzystanie z Office 365. Stanowi to wzrost o 50 proc. w porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym w 2016 r.

Najczęstsza przyczyna nieprzechodzenia organizacji na platformę Office 365 zmieniła się jednak w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem. Firmy z rejonu EMEA, podobnie jak przedsiębiorstwa amerykańskie, jako główny powód zaczęły podawać obawy o bezpieczeństwo (32 proc. odpowiedzi). 28 proc. firm poinformowało, że w ogóle nie zamierza korzystać z rozwiązań chmurowych (polityka „no cloud” – żadnych chmur). Kolejnymi przyczynami wyszczególnionymi w badaniu były: brak budżetu (24 proc.) oraz obawy dotyczące procesu migracji (16 proc.).

Ponad 68 proc. ankietowanych przyznało, że jest zaniepokojona zaawansowanymi zagrożeniami w swoim środowisku, a 90 proc. obawia się ukrytego złośliwego oprogramowania przesłanego za pośrednictwem e-maila. Więcej niż 90 proc. firm najbardziej obawia się szkodliwego oprogramowania typu ransomware. Prawie połowa z tego odsetka przyznała, że stała się kiedyś ofiarą ataku tego typu, chociaż tylko 3 proc. organizacji zdecydowała się na zapłatę okupu.

Tylko 32 proc. ankietowanych przyznało, że obecnie szkoli swoich pracowników w zakresie przeciwdziałania wyłudzaniu informacji i spear phishingu. Natomiast jedynie 8 proc. posiada dostawcę zewnętrznego, przeszkolonego w zakresie tych zagrożeń.

Centrum Systemów Komputerowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ma w ofercie ochronę usługi chmury. Większość usług chmury w naszej ofercie,  należy do jednej z trzech ogólnych kategorii: infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) lub oprogramowanie jako usługa (SaaS). Wykwalifikowani inżynierowie prowadzą ciągłe prace odnośnie ochrony usług chmury by nasi klienci odczuwali spokój. Jeśli potrzebujesz się dowiedzieć więcej o naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z nami.

 

 

Źródło: crn.pl

Wróć